СБУ ліквідувала ще дві схеми ухилення чоловіків призовного віку від мобілізації

СБУ затримала заступника Херсонського воєнкому та голову ВЛК на Прикарпатті, які «заробляли» на ухилянтах. Про це повідомляє пресцентр Служби безпеки України у Телеграм 19 вересня.

"У Херсоні затримано заступника начальника місцевого військкомату, який за гроші «допомагав» військовозобов’язаним «відкосити» від призову на підставі фіктивних документів", - зазначили у СБУ.

За інформацією Служби безпеки, за 4,5-6 тис доларів посадовець знімав з військового обліку через «непридатність» до військової служби за станом здоров’я. Для цього він залучив посередника, який підшуковував клієнтів та передавав від них гроші.

Також на Івано-Франківщині СБУ затримала голову однієї з районних військово-лікарських комісій, який продавав ухилянтам фіктивні довідки про відтермінування призову через «погане» здоров’я.

"Для цього посадовець «вписував» у висновки медогляду своїх клієнтів «важкі діагнози». Середня сума за фальшування документів становила 2 тис. доларів США з однієї особи", - додали в СБУ.

Як повідомлялось раніше, на Одещині все керівництво районної ВЛК й ухилянти, які скористалися "послугою", отримали підозри від СБУ.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
05.03.2026
15:00

Крим у стані тривоги: 12 років окупації й системних проблем

"Так, Росія незаконно забрала Крим у 2014 році, так само як зараз робить це з іншою територією України. Але це вже сталося, і будемо відверті, ніякий чесний референдум чи голосування сьогодні не на боці України..."
Світ
04.03.2026
15:00

«Противники врегулювання повинні чітко розуміти, що жарти скінчилися». Російські ЗМІ про Україну

...Місцеві представники руського опору діляться спостереженнями і не приховують: депресія все більше охоплює руських людей, які досі залишаються по той бік лінії бойового зіткнення
Країна
03.03.2026
18:38

Владислав Селезньов: Весняно-літня кампанія РФ може стати останнім масштабним ривком Кремля

Здається, вперше за час великого наступу російської армії, відлік якого починається від середини жовтня 2023 року, співвідношення втрачених та повернутих територій нині є на користь України.
Всі статті