СБУ ідентифікувала особи ще п’ятьох членів "дільничних вибиркомів", які організовували "вибори путіна" на Луганщині

СБУ задокументувала діяльність ще п’ятьох колаборантів, які організували "вибори путіна" в окупованих населених пунктах Луганської області. Про це повідомило 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях у м. Сєвєродонецьк у facebook 13 серпня.

"СБУ задокументувала діяльність організаторів так званих "виборів" президента держави-агресора, незаконно влаштованих окупантами на Луганщині. Оперативники та слідчі ідентифікували особи ще п’ятьох членів "дільничних виборчих комісій", сформованих ворогом у Старобільську, Міловому, Новоайдарі та у Сватівському районі", - сказано в повідомленні.

Організаторами "виборів" виявились проросійськи налаштовані місцеві мешканці, серед них - колишній депутат Новоайдарської селищної ради. 

У березні 2024 року колаборанти отримали від окупаційної влади відповідні посади та повноваження. Вони складали списки виборців, готували приміщення для голосування, контролювали хід "волевиявлення" на дільницях, складали протоколи, штучно "накручуючи" явку та кількість голосів за московського диктатора. 

"Правопорушникам повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України, яка за проведення незаконних виборів на тимчасово окупованій території передбачає до 10 років тюрми та конфіскацію майна. СБУ проводить комплексні заходи для їх притягнення до відповідальності за злочини проти України", - пише СБУ.

Раніше повідомлялось, що про підозру оголошено окупаційному "воєнкому", який мобілізовує до російської армії мешканців Алчевська та Перевальського району.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
31.12.2025
16:00

Владислав Селезньов:  Думаю, у 2026 році ми так само будемо бачити повзучий наступ російської армії

Колишній речник Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов в інтерв’ю "ОстроВу" розповів про ситуацію на фронті станом на кінець року, оцінив наслідки боїв на Донецькому та Запорізькому напрямках...
Світ
30.12.2025
23:00

«Переговорів з київськими терористами більше не буде. Крапка». Російські ЗМІ про Україну

«Багато хто звернув увагу на те, що ще 25 грудня, в західне Різдво, Зеленський абсолютно непрозоро побажав смерті російському лідеру, і вчорашня атака довела, що рішення про спробу вбивства Володимира Путіна було прийнято київською зграєю вже тоді»
Луганськ
30.12.2025
10:00

Луганський щоденник: Наче війни вже немає…

Вже кілька років я повторюю про себе: «Хай буде такий же, нехай буде не гірше, нехай нічого не змінюється». Мої невидимі боги слухають мене.
Всі статті