САП ініціювала розшук депутата Одарченко за неявку до суду

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) ініціювала розшук народного депутата України від фракції «Слуга народу» Андрія Одарченка, якого обвинувачують у наданні неправомірної вигоди голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафі Найєму. Про це САП повідомила у Телеграм 18 вересня.

"Народний депутат України IX скликання, обвинувачений у наданні неправомірної вигоди голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України, 18 вересня 2024 року не з'явився до Вищого антикорупційного суду", - йдеться в повідомленні..

За інформацією прокуратури, про причини неявки нардеп суду і прокурору не повідомив, також захист обвинуваченого не зміг проінформувати про місце знаходження їхнього підзахисного, зазначивши відсутність зв'язку з ним.

"Зважаючи на це прокурор у суді ініціював питання стягнення в дохід держави застави, визначеної як запобіжний захід нардепу, накладення на нього грошового стягнення, а також оголошення його в розшук", - наголошується в повідомленні.

Також у САП уточнюють, що суд ухвалив рішення про застосування приводу до обвинуваченого народного депутата на наступне судове засідання, призначене на 19 вересня 2024 року на 08:00.

У прокуратурі нагадують, що 22 листопада 2023 року за клопотанням прокурора САП слідчий суддя ВАКС застосував запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 15 млн грн застави.

За інформацією САП, у зв'язку із внесенням застави на народного депутата було покладено відповідні процесуальні обов'язки, серед яких здати свої паспорти для виїзду за кордон та носити електронний засіб контролю.

Надалі за клопотанням прокурора зобов'язання судом неодноразово продовжувалися. Водночас, попри рішення суду, органи внутрішніх справ не застосували до особи електронний засіб контролю.

У повідомленні САП не зазначено ім'я обвинуваченого нардепа, судячи з фабули справи, йдеться про Одарченка.

Нагадаємо, Офіс генпрокурора звернувся до кількох країн із запитом про затримання і видачу нардепа Дмитрука. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Донбас
27.04.2025
15:30

Жіноче обличчя пропаганди «русского мира»: журналісти-хамелеони і молитви за «визволителів». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу для пропаганди «русского мира» вирішили звернутися до, без перебільшення, сильної жінки. Фізично сильної... «Офіційний» сайт «ДНР» взяв інтерв'ю у Мар'яни Наумової - чотириразової чемпіонки світу з...
Всі статті