"Санітарна зона" чи маневр відволікання? Що насправді означає активність РФ на Сумщині — пояснення військового експерта

Ситуація на Сумщині не є ключовою в загальній картині бойових дій, але може слугувати маркером подальших намірів РФ. Про це в коментарі "ОстроВу" заявив керівник безпекових програм Центру глобалістики "Стратегія XXI", капітан першого рангу запасу ВМС України Павло Лакійчук.

"Ситуація на Сумщині — це не ключовий елемент того, що зараз відбувається на фронті. Це, радше, маркер. Основні бойові дії та основні цілі, які ставить перед собою ворог, зосереджені на сході України. Йдеться про широкий фронт стратегічної наступальної операції — від півночі, приблизно від Лиману, до Запорізької області, де він змикається з південним фронтом. Саме там відбуваються головні події", — сказав експерт.

За його словами, ворог намагається прорвати нашу оборону і вийти на агломерацію Костянтинівка – Дружківка – Краматорськ.

"Якщо це вдасться, тоді з півночі, з району Лиману, вони можуть спробувати вдарити по Слов’янську і таким чином завершити наступ великим оперативним успіхом — у який вірить Путін", - підкреслив військовий експерт.

 

Він наголосив, що для продовження та активізації наступу на сході росіянам потрібні резерви — і вони сьогодні діють на Сумському напрямку.

"Ми спостерігаємо спробу реалізації так званої "санітарної зони". Але треба розуміти, що така зона — це широка смуга, і те, що зараз роблять росіяни на Сумщині, не відповідає масштабам таких амбіцій. Тому потрібно дивитися на ситуацію з іншого ракурсу. Я це розцінюю як продовження "Курської операції". Путін буквально "кров з носу" поставив завдання генералам витіснити наші сили з Курщини", - сказав Павло Лакійчук.

За його словами, подальший сценарій залежить від дій противника.

"Якщо їм вдасться остаточно витіснити наші сили з Курщини — виникає питання: куди далі підуть ці війська? Якщо вони розширюватимуть плацдарм по флангах, тобто перетворюватимуть тактичне вклинення у широку смугу, тоді справді можна говорити про реалізацію путінської ідеї "санітарної зони". У такому разі ці резерви не потраплять на східний фронт. А це, в свою чергу, означає, що завдання літнього стратегічного наступу виконується формально — "для галочки". Тобто командування знає, що великого прориву не буде, але наступ продовжують, аби звітувати, що "ми все робимо".

А от якщо ці сили, що зараз діють на Курщині, поступово згортатимуться і перекидатимуться на схід, це вже інший сигнал — про те, що Росія не відмовилася від своїх максималістських цілей і попереду може бути ще дуже гаряче", - пояснив він.

Як повідомлялося раніше, наступальні дії ворога на Сумщині зупинені, ситуація стабілізована.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донецьк
08.02.2026
17:46

Як в окупованому Донецьку незграбно намагалися згадати забуті імена «билинних героїв республіки». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу намагалися викликати у жителів «республіки» почуття гордості за те, що «русский мир» зробив з колись квітучим регіоном, героїзували відвертих бандитів і вчили любити Батьківщину. Вийшло не дуже – кілька...
Луганськ
06.02.2026
09:00

Аналог квартир-студій і нуль копійок з бюджету: місце компактного проживання ВПО від Біловодської громади

По суті, це звичайний одноповерховий будинок на чотири цілком окремі квартири. Для цих квартир спільним є лише коридор – аналог просторого під'їзду, тамбуру.
Світ
04.02.2026
10:00

«Ніякого перемир’я. Треба розчавити укрофашистську гадину». Російські ЗМІ про Україну

"Ми не просто боремося з солдатом в окопі. Ми методично і професійно руйнуємо систему, яка дозволяє цьому солдату існувати як бойовій одиниці. Це складна, але вкрай ефективна робота"
Всі статті