Ряси і кадила не рятують: священик УПЦ (МП) з Донеччини проведе за ґратами 7 років за активну підтримку ворога – СБУ

7 років за ґратами проведе священик УПЦ (МП), який закликав мешканців Донеччини підтримати РФ на псевдореферендумі. Про це повідомили в Телеграм-каналі СБУ 16 лютого.

"Служба безпеки зібрала беззаперечні докази вини ще одного священика, який добровільно співпрацював з російськими окупантами, – сказано в повідомленні. – Це настоятель однієї з парафій УПЦ (МП) Лиманської громади Донецької області".

Зазначається, що під час тимчасової окупації району він публічно виправдовував збройну агресію РФ і закликав місцевих жителів підтримати загарбників. Крім того, він агітував парафіян взяти участь у псевдореферендумі та "проголосувати" за "приєднання" регіону до росії. Також пропонував людям "обрати" нового "голову" селища Ярова, який мав діяти у складі місцевої окупаційної адміністрації.

Підкреслюється, що свою підривну діяльність зловмисник погоджував з представниками командування військових угруповань РФ.

"Співробітники СБУ затримали колаборанта у ході стабілізаційних заходів після звільнення району", – йдеться в повідомленні.

"СБУ робить все, аби жоден зрадник України та колаборант не уникнув відповідальності. Окрему увагу приділяємо тим, хто прикриваючись рясою, працює на ворога. Підкреслюю – наявність ряси і кадила не є обтяжуючою обставиною, але вони також жодним чином не звільняють зрадників від законного покарання", – підкреслив голова СБУ Василь Малюк.

Уточнюється, що на підставі зібраних Службою безпеки доказів суд визнав зловмисника винним за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Йому призначено покарання – 7 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком 12 років з конфіскацією майна.

"Загалом у 2022 році СБУ відкрила 52 кримінальні справи, в яких фігурують 55 священнослужителів УПЦ (МП), у тому числі 14 архієреїв церкви. Майже 200 клірикам РПЦ заборонено в’їзд в Україну, – пише відомство. – Також запроваджено низку санкцій стосовно функціонерів УПЦ (МП) та РПЦ".

Раніше повідомлялось, що СБУ затримала у Слов'янську агента РФ, який збирав розвіддані для ворога, хотів "служити ДНР" та "виганяти нацистів".

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті