Румунське міноборони прореагувало на атаку російськими дронами в районі річкового кордону з Україною та заліт безпілотника у повітряний простір Румунії

Румунія піднімала в повітря винищувачі через атаку російськими дронами в районі річкового кордону з Україною та заліт безпілотника у повітряний простір Румунії в ніч на 27 вересня. Про це йдеться у пресрелізі міністерства національної оборони Румунії, опублікованому на сайті відомства 27 вересня.

"У п'ятницю, 27 вересня, російські війська здійснили нову серію ударів безпілотників по цивільних об'єктах і портовій інфраструктурі на Україні, в районі річкового кордону з Румунією, на Кілійському рукаві Дунаю. ...Для спостереження за ситуацією два літаки F-16 ВПС Румунії злетіли з 86-ї авіабази Борча починаючи з 1:52 ночі, а пізніше, починаючи з 3:22 ночі, ще два літаки F-18 ВПС Іспанії. Сили розширеної бойової служби Повітряної поліції з 57-ї авіабази Михайла Когелничану. Усі чотири винищувачі приземлилися на авіабазі близько 4 години ранку", - йдеться в документі.

Зазначається, що румунська радіолокаційна система спостереження "вказала на можливість того, що один із дронів, які брали участь в атаці на українські об'єкти, перетнув національний повітряний простір близько 3:00 ранку на дуже короткий період, що не тривав менше ніж три хвилини, у прикордонній зоні з Україною".

Румунське відомство зазнгачає, що, судячи з наявних даних, про існування зони впливу на території країни не повідомлялося. 

"Сили Міністерства національної оборони, починаючи з сьогоднішнього ранку, проводять у цьому районі пошуки за допомогою авіації та наземних груп", - йдеться також у повідормленні.

Раніше повідомлялось, що над Україною збито 24 БПЛА. Один російський безпілотник увійшов у повітряний простір Румунії.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
16.06.2025
16:00

"11 років... Новий сусід бурят..." Луганський щоденник

Одинадцять років – величезний термін. На нашій вулиці за цей час пішли усі старожили. Нові мешканці, буряти, винаймають будинок поруч. Комусь пощастило з нагоди купити нерухомість разом із меблями та теплицями. Вулиця оновилася кардинально.
Донбас
15.06.2025
15:00

Три відтінки «русского мира», або день чужої країни. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головною темою ЗМІ окупованого Донбасу очікувано стало святкування Дня Росії. Завдання у місцевих пропагандистів було вельми складним. По-перше, треба було щосили показувати, що тимчасово непідконтрольні законній владі Донецька і...
Луганськ
14.06.2025
15:15

Щоденник матері 18-річного добровольця: поранення, сестра, біл-борди з загиблими

«Мамо, через них інші люди гинуть! У нас в учєбці нарік на кухні працював – це огидно! Ти приходиш після марш-броска, а тобі отаке суп наливає! Це огидно! Він займає місце, яке могла б зайняти адекватна нормальна людина з інвалідністю!»
Всі статті