Румунія закликала НАТО відповісти на інциденти, коли ракети й дрони РФ залітають до країн Альянсу

НАТО має ухвалити "надійну та скоординовану" відповідь на інциденти, коли у повітряний простір Альянсу потрапляють російські ракети або дрони, випущені по Україні. Про це заявив міністр оборони Румунії Анджел Тилвар, повідомляє ЛІГА з посиланням на  Reuters.

Як повідомляється, у середу, 18 вересня, у румунській столиці Бухаресті зустрілися очільники оборонних відомств держав східного флангу НАТО. Ці країни неодноразово заявляли, що дії РФ у Чорноморському регіоні та за його межами "є джерелом глибокого занепокоєння".

"Країни Бухарестської дев'ятки глибоко стурбовані неодноразовими вторгненнями російських безпілотників і ракет у повітряний простір НАТО, у Польщі, Румунії, Латвії, а також ескалацією напруженості на східному фланзі НАТО", – заявив Тілвар.

Тому, продовжив міністр, необхідна "надійна та скоординована" відповідь на рівні союзників, а також потрібне якнайшвидше впровадження ротаційної моделі протиповітряної оборони та комплексної моделі протиракетної оборони.

А заступник міністра оборони Польщі Павел Залевський заявив, що потрібно буде розглянути питання про знищення безпілотників, які входять у повітряний простір союзників, під час жовтневої зустрічі очільників оборонних відомств країн НАТО.

За словами чиновника, вже підтверджено гібридні атаки на союзників, а також участь Білорусі у діях РФ.

Бухарестська дев'ятка – це ініціатива дев'яти країн-членів НАТО з Центральної та Східної Європи, в яку входять Болгарія, Естонія, Латвія, Литва, Польща, Румунія, Словаччина, Угорщина та Чехія.

Нагадаємо, у НАТО не побачили "навмисного нападу" через падіння "шахеда" в Румунії.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті