Розслідується можлива причетність Білорусі до депортації дітей з окупованих територій України - Офіс генпрокурора

Україна розслідує можливу причетність Білорусі до депортації дітей з окупованих територій, дії Білорусі можуть бути кваліфіковані як злочин проти людяності. Про це Reuters повідомили в Офісі генпрокурора України 23 травня.

"Факт та обставини вивезення українських дітей із тимчасово окупованих територій України до так званих оздоровчих таборів на території Білорусі наразі розслідуються у вказаному кримінальному провадженні", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що ця заява стала відповіддю на повідомлення білоруської опозиції у вигнанні про те, що 2150 українських дітей, у тому числі дітей-сиріт віком від 6 до 15 років, були вивезені до так званих оздоровчих таборів і санаторіїв на території Білорусі.

Уточнюэться, що дітей вивезли щонайменше в три регіони Білорусі. Стверджується також, що самопроголошений президент Олександр Лукашенко особисто віддавав накази про вивезення груп українців.

"Відкрито кримінальне провадження за фактом депортації дітей з окупованих територій Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської та Харківської областей, у тому числі до Білорусі, – сказано в повідомленні. – Дії Білорусі можуть бути кваліфіковані також як злочин проти людяності".

Раніше повідомлялось, що білоруська опозиція заявила про причетність Лукашенка до депортації українських дітей.

Статті

Донецьк
22.09.2023
13:00

Діагноз – ескапізм. Донецький щоденник

..."Правителі" "народної" з останніх сил надувають щоки та видають бажане за дійсне. То метро вони збираються будувати, то аеропорт, то випуск трамваїв налагодити. На цьому фоні чергові заяви про відновлення та запуск горлівського заводу "Стирол" не...
Луганськ
21.09.2023
11:37

«Викреслити ці 9 років життя МІЖ...». Луганський щоденник

Так поводиться вітчим, який прагне задарувати подарунками дітей своєї нової дружини, дітей від її першого шлюбу, щоб привернути їх до себе. І ми також спідлоба дивимося на все і не віримо.
Світ
20.09.2023
12:00

“Росія виробляє тепер більше боєприпасів, ніж Сполучені Штати і Європа.” Огляд Західних медіа

“Лідери національної безпеки Тайваню попереджають, що зменшення допомоги США Україні збільшить занепокоєність Тайваню мірою американської рішучості. Все менша частка населення острова вірить, що США відправлять війська у випадку війни"
Всі статті