Росіяни намагаються позбутися кримської нерухомості. Продаж впав на 70%

Продаж житлової нерухомості в анексованому росією Криму за рік впав на 72%, а вартість квадратного метра знизилася за час війни на 29%. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Зазначається, що росіяни, які останніми роками активно інвестували кошти в окупований півострів, після початку вторгнення РФ в Україну різко перестали це робити. Багатьом власникам квартир біля моря, очевидно, доведеться попрощатися зі своїм майном після деокупації регіону.

За даними консалтингової компанії Idem, у червні 2022 року продаж житлової нерухомості в Криму скоротився на 52% порівняно з січнем 2022 року і на 72% - щодо червня 2021 року.

Після того, як влада РФ оголосила часткову мобілізацію, на мосту через Керченську протоку прогримів вибух, а Збройні сили України звільнили Херсон, восени продаж квартир практично зупинився, а ціни різко пішли вниз. Причому якщо в оголошеннях зниження цін коливається в діапазоні 1,5-2%, при угодах продавці фактично поступаються до 20% оголошеної вартості, щоб швидше позбутися кримського майна, дисконт може сягати навіть 50%.

Згідно зі статистичними даними цифрової платформи Restate, середня вартість квадратного метра в севастопольських новобудовах впала з 207,3 тис. рублів у травні 2022 року до 147,5 тис. рублів у грудні (мінус 29%).

За підрахунками постійного представника президента України в Автономній республіці Крим Таміл Ташової, за роки окупації до Криму незаконно переїхало до 800 тисяч росіян. Але з початком війни та закриттям аеропорту в Сімферополі кількість охочих перебратися на півострів помітно знизилася. У міру того, як Крим ставав все менш безпечною зоною, інтерес до місцевої нерухомості згасав ще більше.

Росіяни бояться зв'язуватися з кримською нерухомістю ще й тому, що юрисдикція півострова може змінитись у найближчі місяці. У цьому випадку більшість господарів, які приїхали з материка, просто втратять свої квартири, - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, після деокупації Криму громадяни РФ будуть законно видворені з півострова.

Статті

Світ
30.05.2023
14:23

«Зеленському наказали тягнути з ескалацією до останнього». Російські ЗМІ про Україну

«Вже що-що, а промивати мізки на Україні вміють, особливо з урахуванням медійної підтримки США та інших країн НАТО. Як наслідок - чимала частка місцевих жителів щиро вірять, що вони захищають свій регіон. І цю проблему нам треба вирішувати»
Донбас
28.05.2023
21:57

Маріуполь стає "чорним" містом для російської армії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Нас тут багато місцевих просто ненавидять. Стежать за нами, наводять ракети, чекають українську армію. Просто нестерпно тут"
Країна
26.05.2023
12:30

Дерусифікація української металургії: залишився останній крок

Є всі підстави вважати, що за тодішньою експансією державного капіталу з Росії в українську металургію стояли не просто російські громадяни з товстими гаманцями, а особисто російський диктатор. Зрозуміло, акції "Запоріжсталі" формально належать не...
Всі статті