Росіяни намагаються позбутися кримської нерухомості. Продаж впав на 70%

Продаж житлової нерухомості в анексованому росією Криму за рік впав на 72%, а вартість квадратного метра знизилася за час війни на 29%. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Зазначається, що росіяни, які останніми роками активно інвестували кошти в окупований півострів, після початку вторгнення РФ в Україну різко перестали це робити. Багатьом власникам квартир біля моря, очевидно, доведеться попрощатися зі своїм майном після деокупації регіону.

За даними консалтингової компанії Idem, у червні 2022 року продаж житлової нерухомості в Криму скоротився на 52% порівняно з січнем 2022 року і на 72% - щодо червня 2021 року.

Після того, як влада РФ оголосила часткову мобілізацію, на мосту через Керченську протоку прогримів вибух, а Збройні сили України звільнили Херсон, восени продаж квартир практично зупинився, а ціни різко пішли вниз. Причому якщо в оголошеннях зниження цін коливається в діапазоні 1,5-2%, при угодах продавці фактично поступаються до 20% оголошеної вартості, щоб швидше позбутися кримського майна, дисконт може сягати навіть 50%.

Згідно зі статистичними даними цифрової платформи Restate, середня вартість квадратного метра в севастопольських новобудовах впала з 207,3 тис. рублів у травні 2022 року до 147,5 тис. рублів у грудні (мінус 29%).

За підрахунками постійного представника президента України в Автономній республіці Крим Таміл Ташової, за роки окупації до Криму незаконно переїхало до 800 тисяч росіян. Але з початком війни та закриттям аеропорту в Сімферополі кількість охочих перебратися на півострів помітно знизилася. У міру того, як Крим ставав все менш безпечною зоною, інтерес до місцевої нерухомості згасав ще більше.

Росіяни бояться зв'язуватися з кримською нерухомістю ще й тому, що юрисдикція півострова може змінитись у найближчі місяці. У цьому випадку більшість господарів, які приїхали з материка, просто втратять свої квартири, - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, після деокупації Криму громадяни РФ будуть законно видворені з півострова.

Статті

Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Країна
14.06.2024
11:00

Курс гривні: Нацбанк "хлюпнув кисню" на $5,5 млрд

Ми хочемо, щоб наша нинішня магічна реальність враховувала перспективи того, що так може бути не завжди. І нам, можливо, потрібно зараз уже думати, готуватися, що на нас чекає у другому півріччі 2024 р., що чекає на нас у 2025 р.
Всі статті