Росіяни називають дії своїх військ на Харківщині "відволікаючими заходами" – ЦПД

Міністерство оборони РФ намагається переконати, що дії їхніх військ на ізюмсько-балаклійському напрямку є "відволікаючими заходами". Про це повідомив Центр протидії дезінформації (ЦПД) при Раді національної безпеки і оборони України у своєму Телеграм-каналі, оприлюднивши добірку фейків і маніпуляцій, поширених кремлівською пропагандою протягом 10 вересня.

"В МО РФ заявили: "для досягнення цілей СВО ухвалено рішення перегрупувати війська… З цією метою протягом трьох діб проведено операцію з організованого перекидання ізюмсько-балаклійського угруповання військ... У ході якої проведено низку відволікаючих заходів", – сказано в повідомленні ЦПД.

Підкреслюється, що подібні заяви міноборони росії не відповідають дійсності.

Уточнюється, що чергову дезінформацію поширили й російські медіа, заявивши, буцімто, "коли втрати Збройних сил України стануть відомі, народне невдоволення стане для Києва більшою проблемою, ніж війська РФ. Низька мораль вже є проблемою для ЗСУ, без грандіозних успіхів відбудеться перелом не лише на фронті, а й у тилу – де за подіями спостерігають українці".

Повідомляється, що, крім того, російський пропагандист Соловйов опублікував цитату депутата Бундестагу Грегора Гізі: "Ми відмовилися від переговорів із РФ, я цього зовсім не розумію, тому що у військовому плані росію неможливо перемогти. Тільки якщо ми влаштуємо третю світову... Звичайно, Україна має право на самооборону, але все одно доведеться…".

Як підкреслює ЦПД, усі зазначені повідомлення є дезінформацією.

Раніше повідомлялось, що Подоляк висміяв версію росіян про "перекидання сил".

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
29.10.2025
16:00

«Успішними виявляються менше одного відсотка «прильотів». Російські ЗМІ про Україну

«План настільки чудовий, що до нього автоматично додається Нобелівська премія: і негайне припинення вогню, і гарантії безпеки для України (тобто введення окупаційних сил НАТО), і фінансування Росією відновлення України, і мало не спільне управління...
Країна
28.10.2025
20:48

Щоденник матері 18-річного добровольця: минув рік. Виявляється, так можна жити

…Ми говоримо про найманців в армії РФ, але в нас  також колумбійці (їх називають колумбосами, - як же задовбав цей новітній жаргон!) вже стали буденною реальністю. Вони воюють також і з протилежного боку, причому там значно більші виплати.
Країна
27.10.2025
11:21

Кремль сподівається зламати Україну взимку, але санкції Трампа змінюють переговорну гру

...Пізніше стало відомо, що в нього було три варіанти: найлегший, середній і важкий. І він, відповідно, запровадив середній варіант санкцій, натякнувши Путіну, що має ще один, жорсткіший пакет.
Всі статті