Росія щодня завдає по 10 атак на українські сайти – СБУ

Росія щодня проводить понад десять кібератак на українські сайти. Про це 26 грудня в ефірі єдиного телемарафону заявив начальник департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк.

"Сьогодні країна-агресор наносить у середньому понад 10 кібератак на добу. Про більшість українське суспільство, на щастя, навіть не знає. Але наші пріоритети незмінні – успішно захищати інформаційну та цифрову безпеку держави", - запевнив начальник департаменту кібербезпеки.

Особливу увагу росіяни звертають на сфери енергетики, логістики та зв'язку. Також часто рашисти атакують військові об'єкти, реєстри та бази даних.

"Ми підійшли до 2022 року, маючи 8-річний досвід гібридної війни. Адже війна в кіберпросторі тривала і раніше. На момент вторгнення ми вже були готові до гірших сценаріїв. А масовані кібератаки, які ми відбили в січні та лютому, стали додатковими "тренуваннями" перед вторгненням", - розповів представник спецслужби.

За словами Вітюка, якщо у 2020 році СБУ фіксувала майже 800 кібератак, то у 2021 році їх кількість зросла до 1400. Зараз їх кількість зросла більш ніж утричі – до 4500 кібератак.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що на початку вторгнення Amazon евакуював критичні дані України у контейнерах.

Статті

Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Країна
24.11.2023
18:04

Український «плебісцит смертю» 1932–1933 років. Для чого?

Хлібна криза 1927–1928 pp. і брак валюти, що надходила від продажу хліба за кордон, могли зірвати плани радянського уряду щодо економічного розвитку СРСР. Потрібний був механізм безперервного постачання хліба державі.
Всі статті