Російські окупанти розграбували Херсонський художній музей

Російські окупанти розграбували Херсонський художній музей. Про це йдеться на сторінці музею у Фейсбуці.

«Херсонський художній музей розграбований російськими окупантами. Це по-їхньому називається «евакуація», по-нашому - мародерство під гаслами «збереження культурних цінностей», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що з 31 жовтня по 3 листопада самопроголошена «влада» завезла в музей три-чотири десятки людей, які виносили твори мистецтва й оргтехніку. Підкреслюється, що про делікатне ставлення до старовинних раритетів навіть не йдеться - картини не запаковували належним чином для перевезення, а замотували в якесь ганчір’я.

Вже 1 листопада окупанти завантажили та вивезли у супроводі озброєних автоматами людей у цивільному три фури та шкільний автобус, 2 листопада - ще дві фури, 3 листопада забирали залишки автобусом вже без збройної охорони.

Як зазначається, при викраденні однієї з кращих колекцій України навколо музею стояли блокпости.

"Сподіваємось у найближчий час дізнатися, що саме було незаконно вивезено за чотири дні, але в тому, що найцінніше (XVII-XIX ст.) забрали у першу чергу, сумнівів немає. Вантаж був спрямований до Криму, але не факт, що це останній пункт призначення.

Керувала так званою «евакуацією» псевдо-директорка Наталя Десятова, яку херсонці можуть знати як співачку з кафе «Театральне» (це про рівень фаховості).

На жаль, допомагали їй і деякі співробітники музею, які погодились працювати на росіян. На думку чинної директорки музею Аліни Доценко, в Криму «приймають» колекцію Херсонського художнього музею теж колишні її підлеглі - Наталя Кольцова та Інна Буренко, які завчасно «евакуювались».

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
27.11.2025
10:51

Україна та «польсько-польська війна»

Як мінімум до 2027 року, коли в країні відбудуться чергові парламентські вибори, відкрите протистояння Навроцького та Туска стає головним змістом польської політики. І однією із ліній польського розлому стала Україна.
Світ
26.11.2025
11:45

«Зупинити бойові дії? Ми не божевільні!». Російські ЗМІ про Україну

«Міжнародна політика повертається до попередніх зразків - менш ідеологізованих, ніж ми звикли в ХХ столітті... А результат сутички знову визначається співвідношенням сил і результатом військового зіткнення»
Країна Світ
24.11.2025
09:36

"Це не документ, це - авантюра. Але є позитивні моменти": Сергій Гармаш про новий "мирний план" США

Зараз схожий ефект: хрін із нею з корупцією, - якщо йдеться про загрозу втрати національної гідності, то Міндіч відсувається на другий план. Отже, драматизація моменту вигідна нашій владі, і Зеленський, – давайте не забувати, – хороший актор.
Всі статті