Російська нафта впала в ціні нижче 40 доларів за барель

Ціна на російську нафту марки Urals обвалилася на перших у 2023 році світових торгах нижче 40 доларів за барель. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Bloomberg.

Як повідомляється, при цьому європейська заборона і санкції G7 зробили росію дедалі більш залежною від Китаю та Індії.

Відповідно до даних, наданих Bloomberg Argus Media, саме нафта Urals, яка переважно експортується (на неї припадає майже 2/3 російського нафтового експорту), коштувала 37,80 доларів за барель у балтійському порту Приморськ РФ. Це рекордна найнижча ціна з весни 2020 року. Глобальний орієнтир - нафта марки Brent - того самого дня оцінювали на рівні 78,57 доларів.

З початку 2023 року Urals подешевшала ще приблизно на 10%. Її поточні котирування вже вдвічі нижчі від Brent і на третину нижче за цінову стелю, яку країни G7 встановили на позначці 60 доларів за барель.

"Ключовою причиною зниження цін, імовірно, стала втрата європейського ринку, оскільки тепер Росія залежить від крихітної групи покупців, зокрема Китаю та Індії. І оскільки танкерам доводиться пливти на тисячі кілометрів далі, щоб доставити вантаж із західних російських портів до цих покупців, вартість фрахту суден різко зросла. Це змусило знизити ціну на російську нафту, щоб конкурувати з поставками з Близького Сходу", - пише Bloomberg.

Нагадаємо, Євросоюз на 90% припинив постачання російської нафти.

Статті

Країна Донбас
28.02.2024
16:33

Інвестиції в окупації: "схема" на мільярди

Обіцяючи прихід "інвесторів" з Росії на заводи та шахти, які знелюдніли, представники "ДНР"-"ЛНР" намагаються створити ілюзію реальності "світлого майбутнього". І утримати від міграції рештки нечисленного населення. Це важливо, інакше буде просто ні...
Світ
28.02.2024
10:07

«Третій рік кампанії обіцяє бути визначальним у всіх сенсах». Російські ЗМІ про Україну

З України зробили фактично форпост НАТО, що перевершує за своїм військовим потенціалом більшість держав-членів альянсу, одну з найсильніших у Європі армій із потужною військовою інфраструктурою біля наших кордонів.
Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Всі статті