"Втеча" до ФРН та "ваучери" замість зарплатні: кремлівська пропаганда видала чергові фейки про українських військових

Кремлівська пропаганда видала чергові фейки про українських військових, зокрема, про нібито "втечу до ФРН" та "ваучери" замість зарплати. Про це повідомляє KibOrg News

Зазначається, що проросійські пропагандистські телеграм-канали поширили фото «ваучера», який нібито видають українським військовим замість зарплатні. На світлині зображений сертифікат, який можна буде перевести у готівку лише у 2026 році.

На «ваучері» зазначене прізвище чинного міністра фінансів Сергія Марченка, але кремлівські фейкороби поставили неправильний підпис. У мережі за запитом можна знайти інші подібні сертифікати, на яких є підпис Олександра Шпака, який обіймав ту ж посаду, але з 27 лютого 2014 по 2 грудня 2014. Його й використали пропагандистські ресурси для так званих «ваучерів».

Окрім того, Україна не використовує ваучери як спосіб оплати військовим за службу в ЗСУ.

Ще один фейк від рашистів - нібито «українські військові, які прибули до Німеччини на навчання, попросили політичного притулку».

Російські медіа поширили «новину» із посиланням на Financial Times, в якій нібито зазначено, що двоє українських військових, які прибули на навчання до Німеччини, попросили політичного притулку «через небажання гинути на безглуздій війні». У матеріалах кремлівські медіа стверджують: чоловіки «вважають, що передача західного озброєння не сприятиме перемозі Києва, а призведе до зростання жертв серед військових та мирного населення». 

У статті FT “Ukrainian troops to start training on Leopard 2 tanks next week” («Українські військові розпочнуть тренування на танках Leopard 2 наступного тижня») немає згадки про українських військових, які хочуть отримати політичний притулок у Німеччині, як і про зброю, яка нібито не допоможе Україні й загрожуватиме населенню. Кремлівські медіа відредагували фото зі статтею і додали абзац, який самі й вигадали.

Насправді у матеріалі FT йдеться про готовність німецького полігону Еккернферде (Eckernförde) до початку навчань українських військовослужбовців з експлуатації танків Leopard 2. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна Луганськ
09.05.2025
12:36

Щоденник матері 18-річного добровольця: «Мене заселили»

Отримала це повідомлення в кав’ярні біля рекрутингового центру через 40 хвилин після того, як ми розсталися біля його воріт. Отримала – й почала ридати над телефоном, як над покійником, бо до останнього була манесенька така надійка, що його...
Країна
08.05.2025
09:00

Економічне бронювання: тема закрита?

Останні місяці тема економічного бронювання майже зійшла нанівець. Якщо минулого року народні депутати, члени уряду та навіть президент обговорювали можливі параметри та деталі, то сьогодні ця тема майже не підіймається.
Світ
07.05.2025
09:52

«Після демаршу Зеленського у нас розв'язані руки». Російські ЗМІ про Україну

...Необхідно шукати приховані місця в районі Москви і Підмосков'я, де можуть бути схрони або осередки, де ці безпілотники збираються і потім атакують регіони Росії. Десь точно має бути таємний пункт управління.
Всі статті