Росію офіційно виключили з Дунайської комісії

Росію офіційно виключили з однієї з найстаріших міжнародних організацій – Дунайської комісії. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в соцмережі X, передає Укрінформ.

«Відсьогодні Росію виключили з Дунайської комісії. Міжнародна ізоляція держави-агресора продовжує посилюватися», – написав глава МЗС.

За його словами, Дунайська комісія, одна з найстаріших міжнародних організацій у світі, на своїй 100-й сесії у грудні, під час першого українського головування, вирішила, що дії Росії несумісні з Белградською конвенцією.

«Росія мала час до 29 лютого самостійно вийти з організації, однак на це агресору не вистачило мужності. У результаті відсьогодні країни-члени комісії більше не будуть офіційно визнавати свої зобов’язання перед Росією згідно з установчою Белградською конвенцією», - заявив міністр.

Крім того, додав Кулеба, комісія вперше в історії наклала штраф на Росію за несплату внесків після позбавлення її повноважень в організації у березні 2022 року.

«Я дякую Дунайській комісії, нашим дунайським партнерам і всім, хто допоміг прийняти це історичне рішення. Я закликаю всі міжнародні організації наслідувати цей приклад, ізолювати російських дипломатів і вигнати Росію. Агресорам і терористам не місце на жодних авторитетних міжнародних форумах», – підкреслив міністр.

Як повідомлялося, рішення виключити Росію з Дунайської комісії було прийняте 15 грудня 2023 року у зв'язку з ударами ракетами та безпілотниками по Нижньому Дунаю.

Статті

Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Луганськ
20.04.2024
19:37

«Ця війна не схожа на жодну іншу»: Україна продовжує напрацьовувати досвід психологічної підтримки поранених і тих, хто повернувся з полону

«Правду кажучи, мені не хочеться знов про все це згадувати… Так, я визнаю, що потребую допомоги психолога. Але зараз мені її не надають»
Країна
20.04.2024
10:00

Хмари на горизонті, або Чому у бізнесу "псується настрій"?

Валовий внутрішній продукт (ВВП) за січень-лютий зріс на 3,6%, за даними Мінекономіки. Не варто забувати, що у січні 2023 р. зафіксовано падіння на 32%, у лютому – на 26%. Тобто, були дуже погані показники. Зараз - зростання.
Всі статті