Росіянину загрожує до 5 років в'язниці за "неповагу до свят 23 лютого і 9 травня"

До 5 років позбавлення волі за "неповагу" до свят 23 лютого і 9 травня загрожує жителю Рязанської області РФ. Про це повідомляють російські Телеграм-канали. 

Як повідомляється, на жителя Рязанської області Максима М. порушили кримінальну справу про "реабілітацію нацизму" (ч.4 ст.354.1 КК РФ). За даними Телеграм-каналу ASTRA, приводом стали три пости у "ВКонтакте", в яких силовики виявили "неповагу" до днів військової слави - 9 травня і 23 лютого. 

В одному з постів Максим написав: "З малих років у цей клятий день я ставив собі питання, від кого потрібно захищати вітчизну, на яку ніхто не нападає, але яка постійно стріляє в бік своїх кордонів, називаючи це як завгодно, тільки не агресією. Яка спочатку пропонує своїм колишнім суб'єктам брати суверенітету "стільки, скільки зможете забрати", а потім 10 років мочить нещасну Чечню, яка взяла обіцяне для себе. Це так захист вітчизни виглядає?". 

Про 9 травня Максим писав, що свято "дискредитоване" і "досить давно": "Точніше, день пам'яті та скорботи, яким він був від початку, перетворений на страшну оргію, свято смерті. Якби ще за Єльцина визнали на державному рівні, що та війна викосила найкращих, обернулася національною катастрофою, деградацією генофонду, можна було б уникнути цього страшного рецидиву. Але за Єльцина параграфи про війну в шкільних підручниках явно перекочували туди з підручників попереднього покоління. Виникало відчуття, що Сталін спокутував провину за репресії, голодомор і анексії країн Балтії, Польщі та Фінляндії. Усі ці факти в підручниках тоді з'явилися вперше. Мало того, що такі гріхи не спокутуються нічим, він ще особисто винен у тому, що людей кидали в топку війни без тактики і стратегії, просто на забій. Вираз "піррова перемога" втратив будь-який сенс на тлі цієї апокаліптичної м'ясорубки. Ми досі не винайшли мови, якою можна було б описати катастрофу, яка тоді трапилася".

Як повідомляється, наразі чоловік перебуває під підпискою про невиїзд.

Нагадаємо, у росії готуються відбирати майно за "фейки про армію і СВО". 

Як повідомлялося, депутат Держдуми РФ погрожує відібрати у США Аляску, натякає і на втрату Техасу. 

Також нагадаємо, що заклики депутата Держдуми знищувати незгодних із політикою путіна офіційно визнані нормою.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
01.02.2026
15:30

Реквієм за вугільною промисловістю Донбасу. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу разом із московськими чиновниками, відрядженими Кремлем для керівництва «молодими республіками», та місцевими зрадниками імітували небувалі «успіхи» в розвитку економіки та обіцяли ще більш «вражаючі»...
Країна
29.01.2026
14:00

Фейкові перемоги російської армії, морська піхота під Покровськом, та енергетична криза — Іван Ступак про плани РФ

...Це виглядає як постійна спроба демонструвати позитивні результати. Бо на горі їх чекають. У них логіка проста: ні дня без результату, ні дня без захоплення.
Світ
28.01.2026
12:55

«Хочемо максимально зберегти населення України. Це дуже ювелірна робота, тут сокирою не помахаєш». Російські ЗМІ про Україну

Формально йде мова тільки про виведення військ ЗСУ з території Донбасу, але ніхто не говорить про те, щоб Київ офіційно визнав Донбас російською територією.
Всі статті