Росіяни планують відновити ходу "Безсмертного полку" у Вашингтоні

Ініціативна група росіян у столиці США Вашингтоні планує провести 3 травня першу за останні кілька років ходу "Безсмертного полку" до 80-ї річниці завершення "Великої вітчизняної" війни. Про це йдеться в буклеті, поширеному організаторами серед російськомовних груп у США, повідомляє Укрінформ.

Як зазначається, організатори планують розпочати захід о 15:30 за місцевим часом у Лафайет-сквері, розташованому поруч із комплексом Білого дому. Після цього учасники мають вирушити ходою по Пенсильванія Авеню до меморіалу Другої світової війни в центрі Вашингтона.

"Пройдемо з оркестром, піснями й портретами своїх героїв", - зазначили організатори в буклеті, прикрашеному радянською символікою та георгіївською стрічкою, яка з 2014 року стала символом військової агресії РФ проти України.

Водночас планується також "невеликий концерт" біля самого меморіалу Другої світової в центрі Вашингтона.

Зазвичай такі акції мають отримати дозвіл муніципальної влади. За інформацією джерел, обізнаних із планами заходу, організатори повідомили про те, що вже мають такий дозвіл. 

Водночас у пресслужбі Столичного управління поліції в місті Вашингтон, округ Колумбія, не відповіли одразу на інформаційний запит журналістів.

Нагадаємо, раніше у британській розвідці проаналізували, чому РФ другий рік поспіль скасовує "Безсмертний полк". 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
24.04.2026
20:20

«...Це може підвищити його готовність до припинення війни». Огляд західних ЗМІ про Україну

Німеччина та Франція закликали надати Україні «символічні» переваги на етапі, який не включатиме ні сільськогосподарські субсидії ЄС, ні право голосу.
Країна
23.04.2026
09:00

«Мінськ» за лаштунками. Сповідь недипломата. Частина 3

Саме це, друге, засідання ТКГ і стало початковою точкою тих двозначностей та невизначеностей, які до останнього моменту її роботи у лютому 2022 року були основною причиною неефективності переговорів.
Світ
22.04.2026
10:52

«…Чи зможемо ми після підписання мирної угоди підготуватися до великого протистояння із Заходом». Російські ЗМІ про Україну

Наскільки в такій ситуації працюватиме 5-та стаття статуту НАТО, чи збережеться альянс до того моменту в колишньому вигляді - це питання. І, ймовірно, не найближчого майбутнього.
Всі статті