Росіяни намагаються рекрутувати чоловіків на ТОТ Запоріжжя до неіснуючого батальйону

На тимчасово окупованих територіях Запорізької області росіяни намагаються рекрутувати українців у так званий "Добровольчий батальйон ім. Судоплатова", якого по факту немає. Про це повідомляє Центр національного спротиву 23 серпня.

За інформацією ЦНС, батальйон був створений з пропагандистською метою у 2022 році й "ніколи за кількістю особового складу батальйоном не був, а радше ротою, яка складалась з росіян та кілька десятків найманців". 

Окрім кількох колаборантів, місцеві мешканці окупованих територій відмовлялися вступати до батальйону. 

"В результаті за два роки, через втрати та дезертирство батальйону не існує, а є лише кримінальне провадження щодо розкрадання коштів на його утримання", — пишуть у спротиві.

Водночас, окупаційна влада продовжує спроби набрати знову хоча б роту.

"Тому окупанти вчиняють злочин й намагаються рекрутувати місцеве населення, що забороняє міжнародне право", — додають у спротиві.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
01.07.2025
17:00

«Населення «Великого Донбасу» скоротилося втричі». Російські ЗМІ про Україну

...Я впевнена, що український народ в більшості своїй все правильно розуміє. Це завжди був братський народ. Вони прокинуться, вони прокинуться. Вони прокинуться і дадуть адекватну оцінку всьому, що відбувалося і відбувається.
Світ
30.06.2025
22:45

"Нарешті президент США, здається, позбувся наївної ілюзії". Медіа про "українські" заяви і дії адміністрації Трампа

Найбільш прикро, що на саміті не обговорювали нагальну потребу у продовженні військової підтримки України. Також вперше з часу російського вторгнення більше трьох років тому у підсумковому комюніке не було засуджено агресію Владіміра Путіна.
Світ
30.06.2025
14:00

“Закінчується епоха в історії Донбасу, якої ми більше ніколи не побачимо”. Польські медіа про Україну і українців

...Майже 84 відсотки опитаних українців у Познані ніколи не стикалися з дискримінацією, майже 80 відсотків – ніколи не відчували, що місцеві мешканці ставляться до них із засторогою.
Всі статті