Росіяни на тимчасово окупованих територіях спалюють українські книги у котельнях

Росіяни на тимчасово окупованих територіях вилучають українські книги та спалюють їх в котельнях. Про це повідомляє Центр національного спротиву 5 лютого.

"Книги вилучають з фондів загальних та шкільних бібліотек", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, в Ровеньках (Луганська область) зафіксовані випадки масового спалювання української літератури в місцевих котельнях.

"Зауважимо, що практику спалювання книг росіяни запозичили в нацистської Німеччини. При цьому, росіяни виправдовують це тим, що вони вилучають "нацистську літературу", та в перелік такої літератури потрапляють всі українські книги", - пише  ЦНС.

Раніше так зване "міністерство освіти та науки лнр" спрямувало керівникам адміністрацій міст та районів, а також підвідомчим освітнім організаціям документ з порадою вилучити з фондів шкільних бібліотек книги зі списку, в якому 365 позицій.

Як повідомлялося раніше, у "Єдиній Росії" запропонували виключити із шкільної програми "Архіпелаг ГУЛАГ". Кажуть, Солженіцин "вигадав" сталінські репресії.

Статті

Країна
31.05.2023
14:57

Російський паспорт в окупації: вимушений крок, щоб вижити

Можна скільки завгодно говорити про те, що без російського паспорта ми не могли звернутися за меддопомогою чи влаштуватися на роботу, але я хочу акцентувати на іншому : у якийсь момент його наявність стала умовою, щоб тут залишатися. У мене питання...
Світ
30.05.2023
14:23

«Зеленському наказали тягнути з ескалацією до останнього». Російські ЗМІ про Україну

«Вже що-що, а промивати мізки на Україні вміють, особливо з урахуванням медійної підтримки США та інших країн НАТО. Як наслідок - чимала частка місцевих жителів щиро вірять, що вони захищають свій регіон. І цю проблему нам треба вирішувати»
Донбас
28.05.2023
21:57

Маріуполь стає "чорним" містом для російської армії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Нас тут багато місцевих просто ненавидять. Стежать за нами, наводять ракети, чекають українську армію. Просто нестерпно тут"
Всі статті