Росіяни активно створюють фейкові Телеграм-канали українських бригад і батальйонів для дискредитації ЗСУ - ЦПД

У мережі активізувалося створення росіянами фейкових Телеграм-каналів-каналів українських батальйонів і бригад. Про це повідомив Центр протидії дезінформації (ЦПД) РНБО України у своєму Телеграм-каналі 16 грудня.

"Згідно з їхнім описом, ці канали було створено начебто для отримання зворотного зв'язку щодо порушень і злочинів командування. Насправді такі TG-канали були створені росіянами для поширення своїх фейків і наративів, мета яких - дискредитувати як командування бригад чи батальйонів, так і самих військових", - сказано в повідомленні. 

Зазначається, що також ці канали створюються ворожою розвідкою для збору інформації за допомогою прийому зворотного звʼязку.

"Центр закликає не переходити у подібні канали та довіряти лише верифікованим джерелам інформації", - сказано в повідомленні.

Раніше повідомлялось, що кремлівська мережа ботів розсилає фейкові цитати світових знаменитостей із вимогами не допомагати Україні.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
03.05.2026
18:10

Після закінчення бойових дій зброд, який Путін послав на "СВО", залишиться жити на Донеччині та Луганщині. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня найцікавішим ньюсмейкером у ЗМІ окупованого Донбасу був колишній командир донецької "Альфи" СБУ Олександр Ходаковський. У 2014 році він замість того, щоб захищати суверенітет України, зрадив присязі і став одним із найяскравіших...
Світ
01.05.2026
11:09

«Перспектива мирної угоди залишається такою ж віддаленою, як і на початку конфлікту». Західні ЗМІ про Україну

Європейці все більше розуміють, що між Україною та Росією існує фундаментальна несумісність інтересів та цілей, і єдино розумний курс — продовжувати підтримувати Україну та не допустити перемоги Росії військовими чи політичними засобами
Країна
30.04.2026
09:39

Вступна кампанія-2026 для абітурієнтів з окупації: більше можливостей на папері, але ті самі бар’єри на практиці

...Оновлено правила для абітурієнтів з окупованих територій — із урахуванням попередніх проблем, та спробою розширити доступ до освіти. Водночас системні труднощі — передусім із документами та доступом до процедур — залишаються.
Всі статті