Росія заздалегідь спланувала розкрадання українського зерна: 12 тис тонн на день, мільярд доларів на рік - звіт GRC

Новий звіт під назвою “Перетворення сільського господарства на зброю” міжнародної юридичної компанії Global Rights Compliance наводить докази того, що росія заздалегідь планувала системне розкрадання українського зерна й використання коштів, вилучених від його продажу, для фінансування війни проти України та окупації. Про це повідомляє "Голос Америки".

План росії, названий у звіті "широкомасштабним та організованим", передбачав викрадення 12 000 тонн зерна на день загальною вартістю 1 мільярд доларів на рік. Завчасна підготовка до вивезення зерна з України свідчить про попереднє планування "у безпрецедентних масштабах". Ця підготовка почалася задовго до російського вторгнення у лютому 2022 року.

Як зазначено у звіті, міжнародні експерти вважають такі дії "перетворенням зерна на зброю", адже вони обмежують постачання збіжжя до нестабільних з точки зору продовольчої безпеки країн. Відтак Росія своїми діями "з великою ймовірністю" вчинила воєнний злочин розкрадання.

Global Rights Compliance очікує, що цей звіт стане частиною подання до Міжнародного кримінального суду щодо воєнного злочину моріння голодом, вчиненого росією.

Існує "велика ймовірність", що росію визнають винною у воєнному злочині через ці дії, вважають автори звіту.

Катріона Мердок, партнер компанії Global Rights Compliance, в інтерв’ю британському виданню Independent заявила: "Росія не лише застосувала багатосторонній підхід, взявши в облогу цивільне населення, знищивши критично важливу інфраструктуру, але й заздалегідь спланувала захоплення та розкрадання сільськогосподарських товарів у рамках підступного плану. Москва спровокувала глобальну продовольчу кризу та [застосувала] напади на сільськогосподарський сектор України як тактику ведення війни".

Американський історик і професор Єльського університету Тімоті Снайдер на своїй сторінці у мережі Х процитував одного з авторів звіту – Юсуфа Саїда Хана, старшого юриста компанії Global Rights Compliance – який зауважив: "Систематичне перетворення українського зерна на зброю, яке ми документуємо, є безпрецедентним у сучасній історії й потребує надзвичайно складного попереднього планування. Такі дії умисно спрямовані на позбавлення продовольства цивільного населення в третіх країнах".

Independent також нагадує, що росію у жовтні цього року не обрали до Ради з прав людини ООН попри "спроби заманити африканських союзників та інші дружні країни вкраденим українським зерном і зброєю в обмін на їхні голоси".

Статті

Країна Донбас
28.02.2024
16:33

Інвестиції в окупації: "схема" на мільярди

Обіцяючи прихід "інвесторів" з Росії на заводи та шахти, які знелюдніли, представники "ДНР"-"ЛНР" намагаються створити ілюзію реальності "світлого майбутнього". І утримати від міграції рештки нечисленного населення. Це важливо, інакше буде просто ні...
Світ
28.02.2024
10:07

«Третій рік кампанії обіцяє бути визначальним у всіх сенсах». Російські ЗМІ про Україну

З України зробили фактично форпост НАТО, що перевершує за своїм військовим потенціалом більшість держав-членів альянсу, одну з найсильніших у Європі армій із потужною військовою інфраструктурою біля наших кордонів.
Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Всі статті