Росія застосувала проти України вже понад п’ять тисяч ракет - Зеленський

Від початку повномасштабного вторгнення росія випустила по Україні вже понад п'ять тисяч ракет і більш як тисячу ударних дронів. Про це Володимир Зеленський сказав у зверненні до учасників American Enterprise Institute World Forum.

"Уже понад п'ять тисяч російських ракет, понад тисячу убивчих дронів, передусім іранських, застосовано росією проти наших міст... Чому росія прийшла на нашу землю? Хіба в неї був хоч якийсь справедливий аргумент, щоб почати цю війну? Не було жодного. Це відверта війна тиранії проти свободи", - заявив Президент.

Він підкреслив, що в основі цієї російської війни – ненависть і бажання пограбувати сусідню націю, бажання кремля стерти українську ідентичність, украсти нашу землю, наші ресурси, нашу культуру.

"Уперше за багато-багато років Європа бачить, як зло свідомо й цинічно обстрілює церкви, як краде навіть збіжжя й техніку у фермерів, убиваючи господарів. Сотні зруйнованих українських шкіл, спалені окупантом україномовні книжки, розстріляні вчителі й представники місцевого самоврядування, тисячі викрадених у батьків і вивезених у росію українських дітей, українські жінки, чоловіки та діти, які зазнали знущань з боку російських солдатів, включно із сексуальними злочинами проти них", - сказав Зеленський.

Глава держави наголосив, що поки окупант на нашій землі, поки нашим містам загрожує руйнація, поки життя й свобода мільйонів українців під загрозою, Україна повинна продовжувати цю битву.

"І ми вистоїмо. Я знаю, що ми вистоїмо. Разом із вами", - сказав Президент, звертаючись до американських політиків.

Зеленський висловив переконання, що незламність і принциповість України та допомога від наших друзів, передусім Сполучених Штатів Америки, які є глобальним лідером у захисті свободи, є запорукою того, що злу в цій битві не виграти.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
15.06.2025
15:00

Три відтінки «русского мира», або день чужої країни. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головною темою ЗМІ окупованого Донбасу очікувано стало святкування Дня Росії. Завдання у місцевих пропагандистів було вельми складним. По-перше, треба було щосили показувати, що тимчасово непідконтрольні законній владі Донецька і...
Луганськ
14.06.2025
15:15

Щоденник матері 18-річного добровольця: поранення, сестра, біл-борди з загиблими

«Мамо, через них інші люди гинуть! У нас в учєбці нарік на кухні працював – це огидно! Ти приходиш після марш-броска, а тобі отаке суп наливає! Це огидно! Він займає місце, яке могла б зайняти адекватна нормальна людина з інвалідністю!»
Країна
12.06.2025
18:00

Нова базова соціальна допомога: хто, як та скільки зможе отримати

Із липня цього року в Україні стартує експериментальна програма — базова соціальна допомога. Це новий формат держпідтримки, який має замінити кілька чинних виплат і зробити систему прозорішою та простішою.
Всі статті