Росія вперше ініціювала переговори про обмін полоненими: Лубінець провів розмову з російською омбудсменкою Москальковою

Російська сторона вперше ініціювала переговори про обмін полоненими, Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець вже провів розмову з російською уповноваженою з прав людини Тетяною Москальковою щодо обміну полоненими. Про це Лубінець повідомив в ефірі "Єдиних новин" 15 серпня.

"Про ситуацію з російськими військовополоненими. Я не можу розкривати деталі, але ви бачили відео, де російські військові здаються в полон... Що стосується комунікації з російською стороною, то я можу сказати за себе. Так, була ініціативна розмова з боку російської візаві щодо цього питання", - сказав Лубінець.

Лубінець підкреслив, що ініціатором розмови стала саме російська сторона. 

Український омбудсмен зазначив, що в російських медіа нині з’являються публічні заяви, нібито російська сторона ухвалила рішення про призупинення обмінів. Однак він спростував цю інформацію зазначивши, що між державами продовжують розмови щодо цього питання.

"Я також інформую Міжнародний комітет Червоного Хреста й ООН, що права російських військовополонених захищаються. Ми моніторимо цю ситуацію, і в будь-який час Україна готова продовжувати обмінні процеси на підставі Женевської конвенції", - сказав Лубінець і наголосив, що військовослужбовці ЗСУ дотримуються норм міжнародного гуманітарного права - беруть у полон згідно з Женевською конвенцією, без застосування тортур і жорстокого поводження.

Раніше повідомлялось, що понад 100 російських військових здалася в полон ВСУ у Курській області минулої доби.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
04.02.2026
10:00

«Ніякого перемир’я. Треба розчавити укрофашистську гадину». Російські ЗМІ про Україну

"Ми не просто боремося з солдатом в окопі. Ми методично і професійно руйнуємо систему, яка дозволяє цьому солдату існувати як бойовій одиниці. Це складна, але вкрай ефективна робота"
Країна
03.02.2026
15:00

Чому у січні 2026 року ВПО залишилися без виплат, та що робити

Йдеться про сотні тисяч людей, які залишилися без грошей у зимовий період, у розпал війни та відключень електроенергії. Для багатьох із них припинення пенсії означає неможливість оплатити житло, ліки або базові потреби.
Світ
02.02.2026
18:29

“Зараз головна проблема – це сама кількість російських дронів”. Західні медіа про Україну і війну

Лише шість відсотків заявили, що надавали допомогу учасникам “спеціальної військової операції” Росії. Ілля Костюков, політичний активіст і адвокат з Бєлгорода, каже, що багато солдатів просять його допомогти їм розірвати військові контракти...
Всі статті