Росія в обхід санкцій отримує нідерландські мікросхеми

Росія, попри санкції, все частіше здобуває мікросхеми, які виробляють у Нідерландах. Про це за підсумками спільного розслідування повідомляють нідерландські видання NOS та Nieuwsuur.

"У Росію потрапляють мікросхеми переважно великих нідерландських виробників, таких як NXP та Nexperia. Серед іншого, мікросхеми NXP нещодавно були знайдені в російській техніці, яка була знищена в Україні – броньованій гаубиці, крилатій ракеті та бойовому гелікоптері", - повідомляють журналісти.

Ще раніше мікросхеми від цих виробників знаходили у безпілотниках, які використовують російські військові – зокрема, в іранському безпілотнику-камікадзе. Там, за оцінками, припадає близько 6% всіх мікросхем стороннього виробництва, які у РФ.

Журналісти в ході розслідування встановили, що росіяни одержують нідерландські мікросхеми, використовуючи невеликі компанії, які безпосередньо відправляють мікросхеми до Росії поштою. Також значна роль у посередників з Азії, які купують нідерландські мікросхеми та, попри санкції, перепродують їх до Росії.

Найбільшим посередником у торгівлі мікросхемами з Нідерландів, згідно з розслідуванням, є китайська компанія Sinno Electronics, яка перебуває під санкціями США. Проте Євросоюз та Нідерланди не вводили проти неї санкції.

Нідерландська прокуратура поки що відкрила лише одне кримінальне провадження з незаконного продажу мікросхем, а митниця, попри "багато десятків тисяч перевірок", змогла затримати лише один підозрілий вантаж на 300 тисяч євро.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Євросоюзі планують запровадити десятий пакет санкцій проти росії до 24 лютого.

Статті

Країна
24.03.2023
13:58

Переключення Кропачова: з вугілля на логістику

Віталій Кропачов, який вважався за Порошенка «смотрящим над вуглепромом», з традиційної для нього вугільної сфери переключається на логістику. Купівлю Білгород-Дністровського морського торговельного порту слід вважати досить ризикованою інвестицією...
Країна
23.03.2023
10:00

Візит Путіна до Криму та нові атаки безпілотників: місцеві не розуміють, що це було

Місцевих жителів здивувало, що російський президент жодного слова не сказав про війну чи безпеку в регіоні. Більше того, Путін в принципі не зробив жодної заяви та не провів жодної наради в окупованому Криму.
Донецьк
22.03.2023
11:00

Окупанти змушують отримувати російський паспорт. Донецький щоденник

На початок 2022 року паспорт РФ отримали 860 тисяч осіб на обидві невизнані "республіки". Якщо довіряти офіційним сайтам, то у "ДНР" на той момент проживало 2,24 млн осіб, у "ЛНР" - 1,42 млн. Отже, російські паспорти отримали 23,5% громадян "ЛДНР"....
Всі статті