Росія в обхід санкцій отримує нідерландські мікросхеми

Росія, попри санкції, все частіше здобуває мікросхеми, які виробляють у Нідерландах. Про це за підсумками спільного розслідування повідомляють нідерландські видання NOS та Nieuwsuur.

"У Росію потрапляють мікросхеми переважно великих нідерландських виробників, таких як NXP та Nexperia. Серед іншого, мікросхеми NXP нещодавно були знайдені в російській техніці, яка була знищена в Україні – броньованій гаубиці, крилатій ракеті та бойовому гелікоптері", - повідомляють журналісти.

Ще раніше мікросхеми від цих виробників знаходили у безпілотниках, які використовують російські військові – зокрема, в іранському безпілотнику-камікадзе. Там, за оцінками, припадає близько 6% всіх мікросхем стороннього виробництва, які у РФ.

Журналісти в ході розслідування встановили, що росіяни одержують нідерландські мікросхеми, використовуючи невеликі компанії, які безпосередньо відправляють мікросхеми до Росії поштою. Також значна роль у посередників з Азії, які купують нідерландські мікросхеми та, попри санкції, перепродують їх до Росії.

Найбільшим посередником у торгівлі мікросхемами з Нідерландів, згідно з розслідуванням, є китайська компанія Sinno Electronics, яка перебуває під санкціями США. Проте Євросоюз та Нідерланди не вводили проти неї санкції.

Нідерландська прокуратура поки що відкрила лише одне кримінальне провадження з незаконного продажу мікросхем, а митниця, попри "багато десятків тисяч перевірок", змогла затримати лише один підозрілий вантаж на 300 тисяч євро.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Євросоюзі планують запровадити десятий пакет санкцій проти росії до 24 лютого.

Статті

Світ
12.07.2024
11:02

НАТО: успіхи і невдачі Північноатлантичного альянсу

Парадокс полягає в тому, що під час «холодної війни» об’єднана коаліція жодного разу відкрито не втручалась у внутрішні справи держав і офіційно не брала участь у жодному міжнародному конфлікті.
Луганськ
10.07.2024
17:05

Хаос і система в роботі первинної ланки луганської медицини в реаліях релокації

Спрощено кажучи, первинна ланка медицини – це той етап, на якому пацієнт укладає  декларацію з сімейним лікарем або терапевтом та користується їхніми послугами.
Країна
10.07.2024
14:22

Енергокриза: не лише тарифи

Найбільша приватна енергокомпанія ДТЕК у червні підрахувала, що за найгіршого розкладу українці сидітимуть без світла по 20 год. на добу під час опалювального сезону. Що з кожним днем ​​все ближче.
Всі статті