Росія терміново активізує роботу у Придністров’ї, щоб відволікти ресурси України - ГУР

"Росія терміново активізує роботу у Придністровському регіоні Молдови, щоб відволікти ресурси України на зростання загрози від цього російського анклаву. Про це Укрінформу повідомило джерело у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України.

Зокрема на території так званої ПМР посилили мобілізаційні заходи - до військових формувань квазіутворення викликають резервістів, а на складах розконсервовують озброєння. Також у Придністров’ї розгорнули виробництво БПЛА і центри навчання операторів дронів.

Зазначається, що активні заходи, які реалізовує Кремль, спрямовані на посилення російської присутності у Придністров’ї, яку Москва використовує для дестабілізації ситуації у Молдові та створенні точки напруги на кордоні з українськими південними областями - ризик проникнення диверсійних груп на територію України зростає.

Для реалізації своїх намірів Москва перекидає у Придністров’я агентів спецслужб, на яких лежить завдання посилити кризові явища, сіяти хаос шляхом інформаційних операцій, вчиняти провокації, проводити диверсійну роботу.

Після припинення постачань від Газпрому на початку 2025 року залежне від російського газу Придністров’я врятувала від колапсу влада Молдови - критично важливий енергоресурс у так звану ПМР продає Молдовагаз.

Наведений нині фокус уваги Кремля на Придністров’ї знаменує початок гібридної операції Росії, пов’язаної із проведенням так званих "виборів президента ПМР" у 2026 році. Операція Росії має за мету, зокрема знову присадити Тирасполь на голку безкоштовного російського газу, підняти імідж проросійських ватажків, приховано наростити військовий контингент РФ у Придністров’ї, щоб у потрібний Кремлю момент всі накопичені сили й ресурси були готові до військової ескалації, зауважили в ГУР.

Як повідомлялося, Молдові потрібна нова стратегія щодо Придністров’я, різкі кроки лише посилять позиції проросійських сил.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
08.03.2026
18:37

Back in the USSR. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в центрі уваги ЗМІ окупованого Донбасу був старт незаконних виборів до Державної думи країни-агресора в Донецькій і Луганській областях України і, звичайно ж, всенародне святкування 8 березня. Публікації на ці теми виразно пахли...
Країна
05.03.2026
15:00

Крим у стані тривоги: 12 років окупації й системних проблем

"Так, Росія незаконно забрала Крим у 2014 році, так само як зараз робить це з іншою територією України. Але це вже сталося, і будемо відверті, ніякий чесний референдум чи голосування сьогодні не на боці України..."
Світ
04.03.2026
15:00

«Противники врегулювання повинні чітко розуміти, що жарти скінчилися». Російські ЗМІ про Україну

...Місцеві представники руського опору діляться спостереженнями і не приховують: депресія все більше охоплює руських людей, які досі залишаються по той бік лінії бойового зіткнення
Всі статті