Росія спільно з КНДР підготувала до наступу в Курській області 50-тисячне угруповання - ЗМІ

Російські військові зібрали угруповання чисельністю 50 тисяч солдатів, включно зі службовцями армії Північної Кореї, у рамках підготовки до наступу в Курській області - з метою повернути захоплені там ЗСУ території. Про це в неділю повідомила газета The New York Times із посиланням на офіційних осіб у США та Україні, - повідомляє «Голос Америки».

Згідно з новими американськими оцінками, Росія зосередила сили таким чином, щоб не виводити своїх солдатів зі сходу України, тобто головного для Москви напрямку. Крім цього, російська влада розраховує чинити тиск за кількома напрямками одночасно, йдеться в публікації The New York Times.

Українські офіційні особи зазначають, що чекають великого російського наступу в Курській області за участю сил КНДР найближчими днями.

Наразі північнокорейці беруть участь у спільних із російськими військовими навчаннях на захід від Курська.

У керівництві США заявляють, що Пхеньян направив для підтримки російської армії в Курській області до 10 тисяч своїх солдатів. За словами представників Міністерства оборони США, службовці КНДР одягнені в російську форму та екіпіровані Москвою, але, ймовірно, битимуться у своїх власних окремих підрозділах. Також у публікації з посиланням на представників Пентагону йдеться про те, що Росія навчає північнокорейців артилерійського вогню, базової тактики піхоти і, що особливо важливо, зачистки траншей. Ця підготовка передбачає, що принаймні частина північнокорейських сил братиме участь у лобових атаках на укріплені оборонні позиції України.

Експерти припускають, що військовослужбовці з КНДР битимуться як легка піхота, без переваг бронетехніки. У зв'язку з цим у публікації наголошується, що нинішня українська тактика артилерійського вогню в поєднанні з атаками безпілотників завдає великої шкоди незахищеним російським позиціям.

Цими вихідними надходили повідомлення про нові бої між українськими силами, які в серпні взяли під контроль частину території в Курській області Росії, і російськими військами, які намагаються витіснити їх. Російські провоєнні блогери повідомляють про важкі зустрічні бої на північ від райцентру Суджа. Генштаб українських сил повідомив у зведенні, що за минулу добу російські війська 23 рази штурмували позиції ЗСУ.

Як повідомлялося, Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив у соцмережах, що «працював у частинах і підрозділах, які беруть участь у бойових діях на Курському напрямку».

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
15.02.2026
18:47

Самозванці нижчої ліги: клони «Шахтаря» і «Зорі» прийняли до «молодшої групи» російського футболу. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

На тлі новин про зимову Олімпіаду в Італії, що проходять повз них, пропагандистам окупованого Донбасу теж захотілося розповісти про якісь «республіканські» спортивні досягнення і перемоги.  Інформаційний привід для радісних публікацій знайшовся...
Країна
13.02.2026
16:00

Дейтонські угоди: як «недосконалий мир» зупинив війну… і законсервував конфлікт

Для України цей досвід важливий не як модель для копіювання, а як застереження про ціну компромісів, укладених під тиском і без чіткого розуміння того, якою буде держава «після миру».
Країна
12.02.2026
17:00

Вибори під час війни, переговори без результату та межа виснаження РФ – політолог Костянтин Матвієнко

Складно забезпечити голосування військовослужбовців, учасників бойових дій, внутрішньо переміщених осіб. Технічно це зробити дуже непросто. А якщо це складно технічно, то і політично такі вибори будуть проблемними.
Всі статті