Вижити в окупації
Прифронтовий Донбас
Корисно переселенцям
Росія змушує українських військовополонених вступати до так званих добровольчих формувань для подальшої участі в бойових діях проти України, порушуючи Женевську конвенцію. Про це повідомляє Бі-бі-сі з посиланням на американський Інститут вивчення війни (ISW).
Більше новин про Донбас у нашому Telegram каналі
Зокрема, пише ISW, наприкінці жовтня добровольчий загін "Богдан Хмельницький" силоміць завербував 70 українських військовополонених, яких утримували в різних російських колоніях.
Зараз вони проходять підготовку і незабаром, як очікується, будуть відправлені на фронт, кажуть американські експерти.
Скільки таких формувань уже створено, вони не уточнюють, але підкреслюють, що це є грубим порушенням Женевської конвенції про військовополонених.
Конвенція свідчить, що військовополонені не можуть бути відправлені в район бойових дій або утримуватися в зоні бойових дій, де вони можуть потрапити під обстріл.
Також, згідно з документом, військовополонені не можуть використовуватися на роботах, що становлять небезпеку для життя і здоров'я.
Ви можете обрати мову, якою в подальшому контент сайту буде відкриватися за замовчуванням, або змінити мову в панелі навігації сайту