Росія імпортувала високотехнологічні чіпи американського та європейського виробництва більш ніж на 1 млрд доларів за 2023 рік

Попри санкції, росія змогла імпортувати високотехнологічні чіпи американського та європейського виробництва на більш ніж 1 мільярд доларів протягом 2023 року. Про це з посиланням на засекречені дані російської митної служби повідомляє американське видання Bloomberg  26 січня.

"Минулого року Росія імпортувала сучасних американських та європейських мікросхем на суму понад 1 мільярд доларів, незважаючи на обмеження, покликані перешкодити військовим президента Владіміра Путіна заволодіти технологіями для підживлення війни в Україні. Засекречені дані російської митної служби, отримані агентством Bloomberg, показують, що більше половини імпортованих напівпровідників та інтегральних схем за перші дев'ять місяців 2023 року були вироблені американськими та європейськими компаніями", - йдеться в повідомленні.

Bloomberg підкреслює, що жодних даних про те, що ці компанії порушували санкційне законодавство та експортували технології до росії, немає. Більшість підсанкційних технологій потрапляють до росії через треті країни, зокрема з Китаю, Туреччини та Об’єднані Арабські Емірати.

"Американські та європейські компанії, продукція яких потрапила до Росії, заявили, що повністю дотримуються санкцій, запроваджених після повномасштабного вторгнення Росії в Україну", - йдеться також у повідомленні.

Раніше Зеленський заявив, що схеми обходу санкцій росією мають бути перекриті.

Статті

Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Країна
26.04.2024
10:51

Український метал: здається, є надія

"Виробничі результати за підсумками року могли бути вищими, якби імпортна продукція з Китаю не заходила у великих обсягах на вітчизняний ринок, особливо коли в Україні виробляються аналоги".
Всі статті