Росія готує інформаційний ґрунт для можливої агресії проти НАТО - ISW

Російська пропаганда поширює дезінформаційні наративи, які нагадують аргументи, використані для виправдання вторгнення в Україну. Про це повідомляють аналітики Інституті вивчення війни (ISW).

За їх словами, мова йде про потенційну агресію проти країн НАТО, зокрема  Фінляндії та Балтійських держав. Секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев в інтерв'ю російському виданню "Национальная оборона" заявив, що НАТО нібито традиційно застосовує погрози у міжнародних відносинах, а європейське крило Альянсу продовжує політику "блокування" Росії в Балтійському регіоні.

Також Патрушев звинуватив Велику Британію в керуванні загостренням ситуації з боку НАТО, щоб нібито зірвати переговори щодо України та завадити нормалізації відносин між Москвою і Вашингтоном.

Окрему увагу він приділив Фінляндії, заявивши, що її населення начебто дружньо налаштоване до Росії, але влада діє в інтересах Заходу. Він також заявив, що Фінська затока має "історичну географічну приналежність до Росії", а сама Фінляндія раніше була частиною Російської імперії. За його словами, Захід перетворює країну на плацдарм для агресії проти РФ.

Аналітики ISW наголошують, що Кремль використовує аналогічні фальшиві наративи, які вже застосовувалися для виправдання нападу на Україну – зокрема, про нібито дискримінацію російськомовних меншин та воєнну загрозу з боку Києва. Крім того, заяви про вплив Британії на Фінляндію та Балтійські країни можуть бути частиною спроб Кремля посіяти розкол між США та Європою, а також послабити єдність НАТО.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті