Росія готова ризикувати авіацією задля просування на Авдіївському напрямку - ISW

Російські війська для досягнення "тактичних переваг" на Авдіївському напрямку готові ризикувати подальшими втратами авіації. Про це йдеться в звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Як зазначається, Збройні сили України від 17 лютого збили 15 російських літаків.

"Попередні втрати літаків спонукали російські війська тимчасово зменшити авіаційну активність по всій території України, але збільшення втрат російської авіації за останні тижні ще не змусило російські війська суттєво зменшити активність тактичної авіації", – вважають аналітики.

За оцінками ISW, "російські війська тимчасово встановили обмежену і локальну перевагу в повітрі перед захопленням Авдіївки".

"Російські війська, ймовірно, намагаються відновити цю обмежену і локальну перевагу в повітрі, щоб сприяти тактичному просуванню російських військ на Авдіївському напрямку, і вирішили, що продовження наступальних операцій за підтримки авіації переважає ризик втрати більшої кількості літаків", – йдеться у звіті.

За оцінками ISW, втрата 15 літаків і, можливо, кількох висококваліфікованих пілотів протягом двох тижнів не є "незначною2 для російської армії, яка, ймовірно, має близько 300 різних винищувачів "Сухой".

Нагадаємо, у ГУР заявили, що росія має проти України майже триста бойових літаків. 

Як повідомлялося, ЗСУ збили ще один російський Су-34, що летів бомбардувати українські позиції

Статті

Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Країна
26.04.2024
10:51

Український метал: здається, є надія

"Виробничі результати за підсумками року могли бути вищими, якби імпортна продукція з Китаю не заходила у великих обсягах на вітчизняний ринок, особливо коли в Україні виробляються аналоги".
Всі статті