Російський священик Андрій Кураєв опублікував указ про відновлення в сані та прийняття в Константинопільський патріархат

Протодиякон Андрій Кураєв, який виїхав із Росії і якого визнали в РФ "іноагентом", опублікував у Фейсбуці скан указу (томосу) про поновлення його в сані і прийняття в Константинопольський патріархат. Документ підписаний патріархом Константинопольським Варфоломієм I, - пише "ВВС.Русская служба".

"Кураєв, позбавлений рік тому священного сану за рішенням патріарха Кирила, на початку квітня повідомив про те, що патріарх Варфоломій відновив його в сані протодиякона. Тоді на сайті Константинопольського патріархату інформації про це не було", - йдеться в повідомленні.

В опублікованому документі йдеться про те, що Кураєв звільняється "від покарання у вигляді позбавлення священства" і відновлюється в тому сані, який у нього був раніше.

"Ретельно розглянувши справу і питання, що стосуються вас, визначили, що канонічні покарання, накладені на вас вашою духовною владою, жодним чином не випливають із церковних критеріїв", - ідеться в документі.

Кураєв активно критикував рішення патріарха Кирила і політику РПЦ, а з початком російського вторгнення в Україну зайняв антивоєнну позицію. У 2023 році він виїхав із Росії.

Влітку минулого року російський суд оштрафував його на 30 тисяч рублів за статтею про "дискредитацію армії". У грудні його оголосили "іноагентом". На даний момент Кураєв залишається єдиним "іноагентом" з числа духовних осіб.

Як повідомлялося, наприкінці лютого Синод Вселенського патріархату також відновив у сані протоієрея Олексія Умінського, який виступав на захист Олексія Навального і був "позбавлений сану" за рішенням єпархіального суду Москви.

Статті

Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Всі статті