Російський політолог запропонував відправляти жителів окупованих територій України в Сибір - створювати "третю столицю Росії"

Російський політолог Сергій Караганов запропонував відправляти жителів окупованих територій України в Сибір для створення «третьої столиці Росії». Про це повідомляє Телеграм-канал «Донбас.Важно».

У своїй статті для журналу «Росія в глобальній політиці» Караганов називає це частиною стратегії з «розвитку країни і перемоги у війні із Заходом в Україні». На його думку, Росія повинна змістити центр розвитку до Уралу і Сибіру, залучаючи туди «пасіонарне населення» з так званих «ДНР», «ЛНР», а також окупованих Херсонської та Запорізької областей. За його словами, це допоможе зміцнити науково-технічний та економічний потенціал регіону. 

«Саме в Сибір і до Приуралля потрібно залучати людей із возз'єднаних і прикордонних територій, перш за все поліпшенням умов життя, романтикою і перспективами, будувати там нові науково-виробничі кластери», - міркує прокремлівський політолог.

У повідомленні наголошується, що Караганов відомий своєю радикальною позицією, включно із закликами до застосування ядерної зброї у війні проти України. У вересні 2024 року Караганов, розмірковуючи про вторгнення ЗСУ в Курську область, запропонував завдати ядерних ударів по українських військах і атакувати Берлін, заявивши, що Росія має право відповісти ядерною зброєю на захоплення своєї території.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
05.12.2025
12:19

Як 1000 і 6500 грн мають допомогти українцям пережити зиму, і що це означає для ВПО

Держава запустила черговий пакет допомоги до зимового періоду – програму "Зимова підтримка". Це дві грошові виплати: одноразова допомога 1000 грн для всіх громадян України, та 6500 грн для окремих вразливих категорій...
Країна Донбас
04.12.2025
11:41

«Військові зроблять те, що їм накажуть» - офіцер-донеччанин про «виведення військ з Донбасу» та проблеми ЗСУ

Якщо, не дай Боже, так станеться, то це буде максимальною дурістю, яка тільки може бути. Я не вірю, що таке може статися. Вивести звідси військових – це добровільно відмовитись від своєї території.
Країна Світ
03.12.2025
10:00

Бути українцем в РФ… Чи зацікавлена наша держава у підтримці етнічних українців в країні-агресорці?

Вона просить, щоб Україна включила його до відповідних списків. Принаймні, це дасть йому надію, а російські тюремники будуть знати, що він в полі зору офіційних органів України та міжнародних структур.
Всі статті