Російський чиновник, який називає себе "прем'єром ДНР", несподівано запропонував зробити пам'ятник героїчним захисникам української Авдіївки

Російський чиновник Євген Солнцев, відряджений Кремлем на посаду "прем'єр-міністра ДНР", підтримав ідею залишити деякі зруйновані ЗС РФ будинки в Авдіївці як для збереження пам'яті про кривавий і руйнівний штурм міста. Про це він написав у себе в Телеграм.

Росіянин заявив, що "уряд ДНР" вивчить досвід Волгограда щодо збереження будинків без відновлення для збереження пам'яті про загиблих городян і "воїнів-визволителів".

"Ще один важливий момент - збереження пам'яті про сучасних героїв... Вивчимо досвід Волгограда, можливо, з'явиться наш аналог Млина Гергардта", - пообіцяв Солнцев. 

Ідея виглядає вельми сумнівною з точки зору проведення аналогій з обороною Сталінграда. Так званий "Млин Гергардта" символізує героїзм захисників міста, а його руїни, збережені без відновлення, демонструють бажання фашистських окупантів захопити місто за будь-яку ціну. У випадку ж з Авдіївкою героїчними захисниками, безумовно, є ЗСУ, а агресором, який знищив місто, - російські війська. Тому будь-який зруйнований будинок тут є пам'ятником українському солдату.

 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
23.04.2026
09:00

«Мінськ» за лаштунками. Сповідь недипломата. Частина 3

Саме це, друге, засідання ТКГ і стало початковою точкою тих двозначностей та невизначеностей, які до останнього моменту її роботи у лютому 2022 року були основною причиною неефективності переговорів.
Світ
22.04.2026
10:52

«…Чи зможемо ми після підписання мирної угоди підготуватися до великого протистояння із Заходом». Російські ЗМІ про Україну

Наскільки в такій ситуації працюватиме 5-та стаття статуту НАТО, чи збережеться альянс до того моменту в колишньому вигляді - це питання. І, ймовірно, не найближчого майбутнього.
Донбас
19.04.2026
17:50

Дмитро Дюжев читав Пушкіна і заряджав жителів Донецька на оптимізм. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу виступали в ролі психотерапевта, наполегливо навіюючого жителям "ДНР" і "ЛНР", як добре вони живуть і який правильний вибір зробили "республіки" дванадцять років тому. На позитив заряджали як місцеві царьки,...
Всі статті