Російському університету дружби народів повернули ім'я Патріса Лумумби. За те, що критикував Захід

Російському університету дружби народів (РУДН) повернули ім'я Патріса Лумумби. Про це заявив прем'єр-міністр РФ Михайло Мішустін, - пишуть російські ЗМІ.

"Було підписано наказ міністра освіти і науки про те, щоб повернути найменування Патріса Лумумби університету дружби народів", - повідомив він.РУДН носив ім'я Патріса Лумумби в 1961-1992 роках. Патріс Лумумба - перший прем'єр-міністр Демократичної Республіки Конго. Дискусія про повернення вишу його імені відновилася в лютому 2023 року. Цю ідею підтримав спікер Держдуми В'ячеслав Володін.

"Повернення імені Патріса Лумумби, першого голови уряду Республіки Конго, є символічним... Його вбили за його антизахідні заяви й антизахідну позицію в інтересах своєї держави", - у тренді відмови РФ дотримуватися світового порядку заявив він.

 

Статті

Країна
01.06.2023
16:02

Атомне заміщення: Росія йде за своїм кораблем

Усі енергоблоки українських атомних електростанцій (АЕС) з 2024 р. запрацюють на американському ядерному паливі (ЯП). Для української атомної енергетики це не лише перехід на вищі технології, а й широкі можливості нового розвитку. Втім, одне дуже...
Країна
31.05.2023
14:57

Російський паспорт в окупації: вимушений крок, щоб вижити

Можна скільки завгодно говорити про те, що без російського паспорта ми не могли звернутися за меддопомогою чи влаштуватися на роботу, але я хочу акцентувати на іншому : у якийсь момент його наявність стала умовою, щоб тут залишатися. У мене питання...
Світ
30.05.2023
14:23

«Зеленському наказали тягнути з ескалацією до останнього». Російські ЗМІ про Україну

«Вже що-що, а промивати мізки на Україні вміють, особливо з урахуванням медійної підтримки США та інших країн НАТО. Як наслідок - чимала частка місцевих жителів щиро вірять, що вони захищають свій регіон. І цю проблему нам треба вирішувати»
Всі статті