Російському університету дружби народів повернули ім'я Патріса Лумумби. За те, що критикував Захід

Російському університету дружби народів (РУДН) повернули ім'я Патріса Лумумби. Про це заявив прем'єр-міністр РФ Михайло Мішустін, - пишуть російські ЗМІ.

"Було підписано наказ міністра освіти і науки про те, щоб повернути найменування Патріса Лумумби університету дружби народів", - повідомив він.РУДН носив ім'я Патріса Лумумби в 1961-1992 роках. Патріс Лумумба - перший прем'єр-міністр Демократичної Республіки Конго. Дискусія про повернення вишу його імені відновилася в лютому 2023 року. Цю ідею підтримав спікер Держдуми В'ячеслав Володін.

"Повернення імені Патріса Лумумби, першого голови уряду Республіки Конго, є символічним... Його вбили за його антизахідні заяви й антизахідну позицію в інтересах своєї держави", - у тренді відмови РФ дотримуватися світового порядку заявив він.

 

Статті

Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Країна
14.06.2024
11:00

Курс гривні: Нацбанк "хлюпнув кисню" на $5,5 млрд

Ми хочемо, щоб наша нинішня магічна реальність враховувала перспективи того, що так може бути не завжди. І нам, можливо, потрібно зараз уже думати, готуватися, що на нас чекає у другому півріччі 2024 р., що чекає на нас у 2025 р.
Світ
13.06.2024
08:28

"Якщо війна йтиме так, як зараз, очевидно, що Україна програє". Огляд західних медіа

Тоді в майбутньому Росія розв'яже війну. Росія воюватиме з українськими технологіями, українськими солдатами, з іншого географічного положення. Тоді ми будемо у 1939 році. Зараз ми у 1938.
Всі статті