Російському соціологу Борису Кагарлицькому посилили вирок - п'ять років колонії замість штрафу. За часів СРСР він уже сидів  

Апеляційний військовий суд змінив покарання соціологу Борису Кагарлицькому зі штрафу на п'ять років колонії загального режиму. Про це пише "Русская служба ВВС".

Прокурор, який оскаржував рішення суду першої інстанції, назвав перший вирок "надмірно м'яким" і таким, що не відображає ступінь суспільної небезпеки злочину.

У грудні вченого і лівого активіста Кагарлицького визнали винним за статтею про "виправдання тероризму" за іронічне відео про вибух на Кримському мосту в жовтні минулого року.

Адвокат соціолога говорив суду, що ролик ніс гумористичний посил, тоді як "крітіческій̆ аналіз подій" у каналах Кагарлицького відбувався "в разрешенной̆ термінології держави". Тоді соціолога засудили до штрафу в 600 тисяч рублів.

Прокурор подав апеляцію через "надмірну м'якість" вироку. Апеляційний суд задовольнив бажання сторони обвинувачення і засудив Кагарлицького до п'яти років колонії. Ученого взяли під варту в залі суду.

Кагарлицький - соціолог і політолог, теоретик лівого руху, викладач Московської вищої школи соціальних і економічних наук. У радянські роки Кагарлицький був учасником дисидентського руху і теж зазнавав кримінального переслідування. На початку 1980-х його заарештовували у "Справі молодих соціалістів", він близько року провів у "Лефортово".

Статті

Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Всі статті