Російські втрати у війні з Україною вбитими і пораненими оцінюють у 225 тисяч

Під час вторгнення в Україну росія, за найконсервативнішими оцінками, могла втратити 50 тисяч осіб загиблими. Безповоротні втрати росії з урахуванням тих, хто вибув з ладу через поранення або смерть, можуть становити щонайменше 225 тисяч осіб, - повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на Бі-бі-сі.

За останні два тижні Російській службі Бі-бі-сі спільно з виданням "Медіазона" і командою волонтерів вдалося встановити імена 1213 російських військових, загиблих в Україні. Загальна кількість загиблих, імена яких вдалося встановити, перевищила 25 тисяч.

Темпи приросту втрат продовжують залишатися високими - удвічі вищими від середніх підтверджених щотижневих втрат протягом 2022 року.

Йдеться тільки про ті дані, які журналістам вдалося знайти і перевірити за повідомленнями чиновників і ЗМІ, публікаціями в соцмережах близьких родичів загиблих, а також за інформацією, отриманою на кладовищах.

"Реальна кількість втрат вища, ніж встановлені нами цифри", - йдеться в публікації Бі-бі-сі.

Журналісти та волонтери, які ведуть облік втрат за відкритими джерелами, припускали, що їхній список може містити вдвічі менше імен загиблих, ніж насправді поховано в росії, зазначають автори публікації. Вони дійшли такого висновку, систематично вивчаючи обстановку на кладовищах у більш ніж 65 російських містах і селищах протягом останніх 15 місяців.

З кінця минулого року найбільші втрати зареєстровані серед військовослужбовців з мінімальною військовою підготовкою. Йдеться про добровольців, мобілізованих, нещодавніх ув'язнених, які воюють у складі ПВК "Вагнер" і воєнізованих загонах самопроголошених "ДНР" і "ЛНР", ідеться в повідомленні.

Статті

Луганськ
04.10.2023
10:12

Безсоння. Луганський щоденник

За вечерею я чую їхню розмову з бабусею: «Путін – найкраща людина на землі». І я слухаю їх мовчки, тому що в цей кумедний діалог ніяк не вписуються наші пенсійні справи, тривоги, моє чортове безсоння, подорожчання – ЧЕРГОВЕ – бензину...
Світ
03.10.2023
08:28

«Чи означає це, що в січні-лютому все відразу на фронті й почнеться?». Російські ЗМІ про Україну

Але люди не залишають Донецьк, їм потрібні лікарні, їхні діти повинні ходити до шкіл, нехай навіть у віддалених районах міста, та й тікати від обстрілів краще рівними дорогами. Ось і виходить ситуація, давно описана однією фразою «вони бомблять - ми...
Донбас
01.10.2023
20:49

Жителів "ДНР" і "ЛНР" незграбно переконували, як добре їм живеться в Росії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу всіма силами намагалися імітувати всенародну радість з приводу річниці російської анексії частини Донецької та Луганської областей. Скажемо чесно, численні "святкові" новини та репортажі більше нагадували...
Всі статті