Російські прикордонники порушили кордон з Естонією на річці Нарва і вкрали 24 навігаційні буї

У ніч на 23 травня російські прикордонники зняли встановлені в естонських водах річки Нарви буї, які служать для позначення судноплавних маршрутів. Про це йдеться в повідомленні Естонської прикордонної служби.

За словами начальника прикордонного бюро Східної префектури Ееріка Пургеля, Естонія і Росія щовесни встановлюють у річці Нарва буї, що позначають судноплавні маршрути. «Якщо на сухопутному кордоні тимчасову контрольну лінію позначено постійно, то русло річки з часом змінюється, тому щовесни ми перевіряємо позначення судноплавних маршрутів». До початку вторгнення РФ в Україну встановлення буїв здебільшого відбувалося за взаємною згодою, то з 2023 року Росія не погоджується з позицією Естонії щодо розташування буїв. «Ми вирішили спустити плавучі знаки на воду на літній сезон відповідно до угоди 2022 року, тому що вони необхідні для того, щоб уникнути навігаційних помилок, щоб наші рибалки та інші любителі не забрели випадково в російські води», - сказав Пургель.

Однак Росія заявила, що не згодна з розташуванням приблизно половини із запланованих 250 плавучих знаків. У четвер естонські прикордонники виявили, що їхні колеги з РФ зняли 24 буї.

Департамент поліції і прикордонної охорони Естонії має намір вимагати від російської сторони роз'яснення і повернення знятих буїв.

Статті

Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Країна
14.06.2024
11:00

Курс гривні: Нацбанк "хлюпнув кисню" на $5,5 млрд

Ми хочемо, щоб наша нинішня магічна реальність враховувала перспективи того, що так може бути не завжди. І нам, можливо, потрібно зараз уже думати, готуватися, що на нас чекає у другому півріччі 2024 р., що чекає на нас у 2025 р.
Всі статті