Рівненська облрада вимагає від Зеленського та Верховної Ради прибрати з паспортів українців російську мову

Рівненська обласна рада планує звернутися до президента та голови ВРУ щодо скасування дублювання даних російською мовою в паспортах. Проєкт рішення оприлюднили на сайті Рівненської облради, передає "Еспресо.Захід". 

Облрада підготувала звернення до президента України Володимира Зеленського та голови ВРУ Руслана Стефанчука, у якому просить скасувати вимогу дублювання в паспортах громадян України, виготовлених у формі паспортної книжечки, персональних даних російською мовою. 

"Під постійними обстрілами опинилися українські міста, села, селища. Разом з тим в паспортах українців, які є власниками паспортних книжечок, і досі дублюється інформація про особу мовою агресора. Це відбувається, коли громадянам України доводиться вклеювати нові фотокартки у паспорти у формі книжечки, або ж людина хоче виготовити собі паперовий паспорт, а не ID-картку. В умовах воєнного часу вирішення цього питання є особливо актуальним", – йдеться у документі.

Відзначимо, найближче засідання облради заплановане на 23 червня 2023 року.

Нагадаємо, раныше Львівська ОВА уже звернулася до центральної влади з вимогою прибрати російську мову з паспортів українців.

Як повідомлялося, на Херсонщині окупанти погрожують жителям депортацією і конфіскацією майна у разі відмови отримання російських паспортів. 

Статті

Донецьк
22.09.2023
13:00

Діагноз – ескапізм. Донецький щоденник

..."Правителі" "народної" з останніх сил надувають щоки та видають бажане за дійсне. То метро вони збираються будувати, то аеропорт, то випуск трамваїв налагодити. На цьому фоні чергові заяви про відновлення та запуск горлівського заводу "Стирол" не...
Луганськ
21.09.2023
11:37

«Викреслити ці 9 років життя МІЖ...». Луганський щоденник

Так поводиться вітчим, який прагне задарувати подарунками дітей своєї нової дружини, дітей від її першого шлюбу, щоб привернути їх до себе. І ми також спідлоба дивимося на все і не віримо.
Світ
20.09.2023
12:00

“Росія виробляє тепер більше боєприпасів, ніж Сполучені Штати і Європа.” Огляд Західних медіа

“Лідери національної безпеки Тайваню попереджають, що зменшення допомоги США Україні збільшить занепокоєність Тайваню мірою американської рішучості. Все менша частка населення острова вірить, що США відправлять війська у випадку війни"
Всі статті