РФ зруйнувала всі теплові електростанції України — Зеленський

Президент України Володимир Зеленський розповів, що війська РФ зруйнували всю українську теплорозподільну та теплогенераційну інфраструктуру і мільйони людей можуть залишитися без тепла узимку. Про це він заявив під час виступу на загальних дебатах 79-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 25 вересня у Нью-Йорку, повідомляє "Громадське".

Глава держави зазначив, що російська армія не може отримати значних переваг на полі бою, а тому лідер рф володимир путін шукає інші шляхи зламати дух боротьби українців. Одна з таких цілей — енергетична інфраструктура.

«Ось як Путін готується до зими — сподівається мучити мільйони українців, звичайних сімей — жінок та дітей (…) Тільки уявіть свою країну, якщо в ній зруйновано 80% енергетичної системи. Що це було б за життя?» — наголосив Зеленський.

Також президент повторив, що отримав дані розвідки, які свідчать про підготовку росії атакувати ядерну інфраструктуру. За словами президента, росіяни мають намір від’єднати ядерні реактори від систем постачання.

Як повідомлялося, за прогнозами експертів, яких опитала Моніторингова місія Організації Об'єднаних Націй з прав людини в Україні (ММПЛУ), узимку відключення електроенергії триватимуть від 4 до 18 годин щодня.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
30.11.2025
23:55

Не любов… Луганський  щоденник

Я знаю тих, хто повернувся, але я не можу спілкуватися з ними. Можна закрити на все очі, можна бути вищим, але можна просто не спілкуватися, і я обираю цей варіант.
Донецьк
30.11.2025
17:20

Ватажок «ДНР» підтвердив, що зруйновані в ході «СВО» населені пункти будуть показувати туристам, а не відновлювати. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Вперше ідею консервації зруйнованих російськими окупантами міських кварталів і селищ Донбасу «для збереження пам'яті» Денис Пушилін висловив півроку тому. Тоді в якості кандидатів на «музей під відкритим небом» він назвав Авдіївку, Вугледар і Бахмут.
Луганськ
29.11.2025
12:12

Як (не) вирішуються проблеми переселенців з громад Луганщини, окупованих з 2014 року

"Луганщина зникає з порядку денного України. Майже немає проєктів від донорів, які б підтримували луганців – не ВПО як таких, а саме луганчан, у прагненні зберігати свою ідентичність, спадщину, коріння".
Всі статті