РФ вдруге за пів року застосувала підводний човен для запуску ракет по Україні – ВМС

Російська армія вдруге за пів року використала підводний човен для запуску ракет по Україні, це вдалося верифікувати українським Військово-морським силам. Про це повідомив в ефірі Радіо Свобода речник ВМС Дмитро Плетенчук.

За його словами, сили РФ шукають способи, щоб застосовувати ракетоносії в морі, але без небезпеки для власних човнів.

"Жодних кораблів в морі немає, як і не було. Але вони шукають способи, як застосовувати носії крилатих ракет, і є верифікований випадок застосування підводного човна. Позавчора здається (8 квітня – ред.) вони застосували підводний човен для запуску ракет. І це другий верифікований випадок фактично більше ніж за пів року. Шукають, як реалізовувати свій потенціал з огляду на небезпеки, які для них вже є в Чорному морі. Тому і далі будуть падати вертольоти старі і літаки, які патрулюють узбережжя, тому далі вони будуть намагатися застосувати якось субмарини", – сказав речник.

Таких підводних ракетоносіїв є три в складі Чорноморського флоту РФ, але це не означає, що завтра вони всі три вийдуть в море, каже Плетенчук.

«Минулого тижня вони виходили – дві одиниці – і одразу зайшли. Може це була така «проба пера», щоб розбавити статистику невиходів у море. Але надводні ракетоносії залишаються в пункті перебування в Новоросійську», – зауважив він.

Окрім того, Плетенчук розповів про пошкоджений корабель "Серпухов" і заявив, що "Серпухов" не збиралися перебазовувати в Чорне море для застосування під час обстрілів України.

Він зазначає, що таке твердження є припущенням, адже таке перебазування було б складним технічно.

Як повідомлялося, у окупантів згорів ракетний корабель "Сєрпухов". 

Статті

Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Всі статті