РФ проводить три операції на оперативному рівні та активізувала зусилля із захоплення Часового Яру - ISW

Російські війська проводять щонайменше три операції на оперативному рівні й активізували зусилля із захоплення Часового Яру на Донеччині. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW) 14 квітня.

"Російські сили проводять щонайменше три операції на оперативному рівні, які не є взаємодоповнювальними, але дають змогу російським силам віддавати пріоритет тактичним досягненням на одному секторі за їхнім вибором одночасно", - йдеться у зведенні ISW.

Аналітики зазначають, що українським військам буде дедалі важче протистояти цим російським зусиллям, чим довше Україна буде позбавлена подальшої військової допомоги з боку США.

У звіті додають, що українські війська наразі відчувають значний дефіцит як артилерійських снарядів, так і засобів протиповітряної оборони, що є критично важливими компонентами їхнього захисту, а російські війська користуються цим дефіцитом і поліпшенням погодних умов.

За спостереженнями фахівців ISW, окупанти активізують зусилля для захоплення Часового Яру. 

"Якщо Сполучені Штати не відновлять надання допомоги Україні, а українським військам і надалі бракуватиме необхідних артилерійських боєприпасів і засобів протиповітряної оборони, навіть погано навчені та погано оснащені російські війська можуть бути спроможними проводити успішні наступальні операції", - зазначається у звіті.

Крім того, на думку аналітиків, наступальна операція із захоплення Часового Яру відкриє російським військам найближчі перспективи оперативно значущого просування вперед, оскільки захоплення міста, імовірно, дасть змогу окупантам розпочати подальші наступальні операції проти міст, які фактично формують значний оборонний пояс України в Донецькій області. 

Російські війська вже давно мають на меті захопити групу великих міст Донецької області, що включають Слов'янськ, Краматорськ, Дружківку та Костянтинівку. При цьому ISW не очікують, що росіянам вдасться захопити будь-яке з цих міст у найближчій перспективі.

Водночас аналітики інституту вважають, що захоплення Часового Яру російськими військами може бути найімовірнішим і найнебезпечнішим варіантом розвитку подій, особливо якщо США швидко не відновлять надання військової допомоги Україні. Як повідомлялося з посиланням на Сирського, російське командування намагатиметься взяти Часів Яр до 9 травня.

"Російські війська, можливо, не зможуть швидко захопити Часів Яр, і, найімовірніше, їм буде складно негайно використати його оперативне значення, поки в українських сил є ресурси, необхідні для утримання своїх позицій", - зазначено в огляді ISW.

Нагадаємо, 14 квітня Головнокомандувач ЗСУ  Олександр Сирський заявив, що окупанти отримали завдання захопити Часів Яр до 9 травня. 

Статті

Країна
18.05.2024
13:54

Звільнення за "зв'язки" з людьми в окупації: Зеленський не підтримав ідею нардепів

Якщо раніше про його «зв'язки» з родичами, які проживають в окупації, знали лише близькі друзі, то тепер він зобов'язаний про це повідомити своє керівництво. Інакше його можуть звільнити
Луганськ
17.05.2024
10:41

 «Розумні люди зберігають свою думку при собі». Луганський щоденник

Якщо ти живеш за правилами, не намагаючись порушувати їх, ти житимеш нормально. Просто нормально. Можливо, погано, а може, добре, але ти житимеш. Якщо ж ти замахнувся своїм маленьким кулачком на систему, ти теж житимеш, але житимеш погано
Країна
16.05.2024
14:18

Від ідей до конкретних проектів: війні не вдалося зупинити бізнес Дніпропетровщини

Прифронтова Дніпропетровська область увійшла в трійку лідерів серед регіонів за кількістю нових бізнесів. Упродовж першого кварталу 2024 року в області відкрито майже 7 тисяч ФОПів. Водночас, за чотири місяці регіон має економічні втрати: тут...
Всі статті