РФ продовжує готуватися до довгострокової війни та окупації нових територій - ISW

Оприлюднені німецьким виданням BILD повідомлення про плани РФ окупувати низку українських територій за межами незаконно анексованих областей протягом 2024-2026 років відповідають низці інших наявних даних. Про це повідомляється у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

"ISW не може незалежно підтвердити достовірність повідомлень BILD, але повідомлювані Росією плани війни в Україні до 2026 року відповідають російським приготуванням до тривалої війни", - зазначено у звіті.

Як зазначається в тексті звіту, російське військове командування проводить довгострокову реструктуризацію і розширення зусиль для формування стратегічних резервів, а росія поступово мобілізує свою оборонно-промислову базу для ведення тривалої війни.

"Середньострокові та довгострокові плани з окупації території за межами чотирьох (незаконно) анексованих територій, про які повідомляє Росія, також правдоподібні, з огляду на те, що російські офіційні особи, включно з президентом Росії Володимиром Путіним, нещодавно повернулися до експансіоністської риторики, а російські війська продовжують наступальні операції для розширення своїх позицій у Харківській області. За нещодавніми оцінками ISW, раптове припинення західної допомоги рано чи пізно призведе до краху спроможності України стримувати російські збройні сили, і зрештою російські війська можуть дійти до західного кордону України за такого сценарію", - зазначають аналітики.

За даними BILD, оприлюдненими 14 грудня, росія планує захопити більшу частину Запорізької, Дніпропетровської та Харківської областей, включно з Харковом, якщо це можливо, у 2025 і 2026 роках.

Нагадаємо, раніше аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) проаналізували заяви путіна про війну, зроблені під час "прямої лінії" 14 грудня. 

Статті

Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Луганськ
20.04.2024
19:37

«Ця війна не схожа на жодну іншу»: Україна продовжує напрацьовувати досвід психологічної підтримки поранених і тих, хто повернувся з полону

«Правду кажучи, мені не хочеться знов про все це згадувати… Так, я визнаю, що потребую допомоги психолога. Але зараз мені її не надають»
Країна
20.04.2024
10:00

Хмари на горизонті, або Чому у бізнесу "псується настрій"?

Валовий внутрішній продукт (ВВП) за січень-лютий зріс на 3,6%, за даними Мінекономіки. Не варто забувати, що у січні 2023 р. зафіксовано падіння на 32%, у лютому – на 26%. Тобто, були дуже погані показники. Зараз - зростання.
Всі статті