Режисер Сенцов і письменниця Забужко отримали Ордени почесного легіону від Франції

Український режисер і військовослужбовець ЗСУ із Криму Олег Сенцов удостоєний найвищої нагороди Франції – Ордену почесного легіону. Нагороду також здобула українська письменниця Оксана Забужко. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Орден їм вручив 14 липня у Софійському соборі посол Франції Етьєн де Понсен.

«Це наша спільна нагорода, всіх, хто зараз захищає Україну», – написав Сенцов у своєму фейсбуку.

Нагородження раніше анонсувало посольство Франції у твіттері.

«У день Національного свята в саду Святої Софії Етьєн де Понсен має честь від імені президента Еммануеля Макрона вручити відзнаки Національного ордена Почесного легіону Оксані Забужко та Олегу Сенцову, знаковим та видатним особам України», – йшлося у повідомленні.

Орден Почесного легіону – найвища нагорода Франції, заснована в 1802 році за прикладом лицарських орденів. Її присуджує президент за військові чи громадянські заслуги. Серед українців, удостоєних цієї відзнаки: художник Іван Айвазовський, президент Українського католицького університету Борис Гудзяк, танцівник і хореограф Серж Лифар, філософ Мирослав Попович.

Торік Орденом Почесного легіону нагородили українську поетесу Ліну Костенко.

У перші дні повномасштабного вторгнення РФ Сенцов, раніше ув’язнений у росії, вступив до територіальної оборони Києва, потім воював на найгарячіших напрямках у Луганській та Донецькій областях. Український режисер розповідав, що воює, щоб «повернути до Криму український прапор».

Статті

Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Донецьк
22.02.2024
11:48

Комунальний колапс. Донецький щоденник

Їм пояснили, що комунальні служби не завозять достатню кількість води до котелень для заповнення системи через аварійний стан труб центрального опалення.
Всі статті