"Режим торгу". РФ зараз думає, що вимагати від США за своє позитивне рішення про початок перемир'я – політолог Ігор Чаленко

"Це були переговори (США та України в Джидді, - ред.)   не опонентів, а партнерів, які, на жаль, трохи побили горщики, тому головне питання зараз полягає в тому, як відреагує Москва. Вона перебуває в режимі певного торгу і тепер думає, що вимагати від Сполучених Штатів за своє позитивне рішення з приводу перемир'я", - сказав в коментарі "ОстроВу" політолог, голова Центру аналізу і стратегій Ігор Чаленко.

Він звернув увагу, як після переговорів у Джидді російські пропагандисти почали актуалізовувати попередні заяви Путіна, де він вимагав не короткострокового перемир'я, а "усунення першопричин війни".

"І друга заява, яку вони форсять, це слова російських дипломатів, щодо умов про початок перемовин, які залишаються незмінними — Стамбульські угоди 2022 року та територіальні реалії, тобто вивід українських сил з чотирьох областей. Вони зараз актуалізують ці заяви, подаючи їх як щось свіже", - вважає політолог.

За його словами, Кремль зараз намагається вичавити з адміністрації Трампа максимально багато за потенційну зміну російської позиції.

"Я вважаю, що росіяни думають, як організувати зрив подальшого процесу, але руками України. Для них стратегічна мета показати, що Росія хоче закінчення війни, а українці – воювати. Але переговори в Джидді показали зворотній результат і тепер для росіян є завдання з зірочкою", - підкреслив Ігор Чаленко.

Як повідомлялося раніше, Україна відновила конструктивний діалог з Вашингтоном та поставила РФ у незручне становище.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті