Останки засновника Москви Юрія Долгорукова, похованого в Києві, вивезено у невідомому напрямку

Останки князя Юрія Долгорукого, які перебували на зберіганні в Інституті археології НАН України, вивезено з установи у невідомому напрямку. Про це  «ОстроВу» повідомило джерело в інституті.

За його словами, останки князя перебували в Інституті з 1989 року і були вивезені у невідомому напрямку у листопаді минулого року, після того, як окупанти викрали з Херсона останки князя Потьомкіна.

Дерев'яну скриньку, в якій зберігалися загорнуті в тканину та папір, оброблені хімікатами, кістки князя, були вивезені невідомими людьми вночі, в таємних умовах.

Також, джерело повідомило, що до цього, у березні 2022 року, Асоціація мольфарів України зверталася до інституту з проханням видати їй останки засновника Москви, «для організації виставки», проте тоді їй було відмовлено.

Саркофаг, на якому висічено: "Тут похований Юрій Долгорукий, засновник Москви" знаходиться в церкві Спаса на Берестові, одному з чотирьох найстаріших храмів Києва. У той же час він вважається символічною могилою, оскільки насправді останки князя знайдені археологами на подвір'ї біля храму і їхня істинність підтверджена трьома науковими експертизами. Справжній саркофаг Юрія Долгорукого законсервовано істориками, а його рештки были перевезені до Інституту археології НАН України.

Великий князь Київський Юрій Долгорукий, заснувавший Москву, помер у Києві 15 травня 1157 року

Статті

Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Країна
14.06.2024
11:00

Курс гривні: Нацбанк "хлюпнув кисню" на $5,5 млрд

Ми хочемо, щоб наша нинішня магічна реальність враховувала перспективи того, що так може бути не завжди. І нам, можливо, потрібно зараз уже думати, готуватися, що на нас чекає у другому півріччі 2024 р., що чекає на нас у 2025 р.
Всі статті