Останки засновника Москви Юрія Долгорукова, похованого в Києві, вивезено у невідомому напрямку

Останки князя Юрія Долгорукого, які перебували на зберіганні в Інституті археології НАН України, вивезено з установи у невідомому напрямку. Про це  «ОстроВу» повідомило джерело в інституті.

За його словами, останки князя перебували в Інституті з 1989 року і були вивезені у невідомому напрямку у листопаді минулого року, після того, як окупанти викрали з Херсона останки князя Потьомкіна.

Дерев'яну скриньку, в якій зберігалися загорнуті в тканину та папір, оброблені хімікатами, кістки князя, були вивезені невідомими людьми вночі, в таємних умовах.

Також, джерело повідомило, що до цього, у березні 2022 року, Асоціація мольфарів України зверталася до інституту з проханням видати їй останки засновника Москви, «для організації виставки», проте тоді їй було відмовлено.

Саркофаг, на якому висічено: "Тут похований Юрій Долгорукий, засновник Москви" знаходиться в церкві Спаса на Берестові, одному з чотирьох найстаріших храмів Києва. У той же час він вважається символічною могилою, оскільки насправді останки князя знайдені археологами на подвір'ї біля храму і їхня істинність підтверджена трьома науковими експертизами. Справжній саркофаг Юрія Долгорукого законсервовано істориками, а його рештки были перевезені до Інституту археології НАН України.

Великий князь Київський Юрій Долгорукий, заснувавший Москву, помер у Києві 15 травня 1157 року

Статті

Країна
08.06.2023
18:41

Сергій Грабський: За задумом росіян підрив Каховської ГЕС має зупинити наступ ЗСУ та посадити нас за стіл переговорів

Дуже дивно говорити про зрив наступу. Там ніхто не збирався наступати. Форсування Дніпра на тій ділянці – це надзвичайно складна в оперативному та інженерному плані задача. Україна просто фізично не має такої кількості сил та засобів, щоб здійснити...
Країна
07.06.2023
17:48

Зростання тарифів під час війни: є питання

Рішення уряду підняти вартість електроенергії (е/е) для населення під час війни саме собою виглядає, м'яко кажучи,  не дуже гарно. На тлі катастрофічного падіння прибутків українців. Ще більше питань викликають обґрунтування для цього  підвищення
Країна
07.06.2023
10:10

Як уникнути шахрайства під час онлайн-покупок?

Продаж неіснуючих товарів в інтернеті вже не перший рік є поширеним сценарієм шахрайства. Купувати онлайн зручно, але, щоб покупки були безпечними, застерігаємо вас від шахрайства
Всі статті