Міноборони РФ із квітня починає набір контрактників для поповнення армії. За рознарядкою треба завербувати 400 тисяч людей

Міноборони РФ розпочинає новий набір контрактників, плануючи набрати 400 тисяч осіб. Про це із посиланням на росЗМІ повідомляє "Радіо Свобода" 15 березня.

"З 1 квітня в росії розпочнеться новий набір контрактників до армії, для цього міністерство оборони розіслало до регіонів рознарядки із зазначенням кількості людей, з якими мають бути підписані відповідні документи, – сказано у повідомленні. – Відразу кілька регіональних ЗМІ публікують загальну цифру контрактників, якими, за планами Міноборони, необхідно поповнити війська – 400 тисяч".

Уточнюється, що основна частина роботи з набору ляже на співробітників військових комісаріатів, а зрештою відповідатимуть за виконання плану губернатори.

"За планами Міноборони, у Челябінській та Свердловській областях на професійну службу мають надійти по 10 тисяч осіб, у Пермському краї – 9 тисяч", – сказано у повідомленні.

Наголошується, що жителям Воронезької області знову почали вручати повістки у військкомати 14 березня – як це було у вересні минулого року після оголошеної путіним так званої "часткової мобілізації".

"Влада регіону стверджує, що це робиться "виключно для актуалізації даних військового обліку", – пише видання.

Повідомляється, що військкомати намагаються компенсувати втрати російської армії у дефіцитних військових спеціальностях, зараз це водії бронемашин та артилеристи.

Тим часом, прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков відкинув, як і раніше, плани щодо проведення другої хвилі мобілізації. "У Кремлі немає таких обговорень", – сказав Пєсков.

Наголошується, що чутки про початок другої хвилі мобілізації в росії через брак живої сили для продовження повномасштабної війни в Україні періодично з'являються в ЗМІ з кінця минулого року. Про проведення подібних заходів попереджали, зокрема, розвідки кількох західних країн та влада України. У Кремлі заперечували та заперечують ці плани.

"За офіційними даними, з вересня минулого року в рамках "часткової мобілізації" на військову службу призвали понад 330 тисяч росіян, які перебувають у запасі", – йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялося, що в окупованій Горлівці рашисти планують мобілізувати 500 чоловіків із тих, хто раніше отримав броню.

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті