Рада ухвалила закон про цифровізацію армії. Будуть електронні реєстр військовозобовʼязаних та квиток

Депутати Верховної Ради ухвалили закон №10062 про створення єдиного електронного реєстру військовозобов'язаних і автоматичне отримання статусу Учасника бойових дій (УБД). Про це 16 січня повідомила народна депутатка Ірина Геращенко.

"ВР прийняла закон про автоматичне отримання УБД і створення єдиного електронного реєстру військовозобовʼязаних", - пише вона.

"Це зміни до деяких ЗУ щодо удосконалення порядку обробки та використання даних в державних реєстрах для військового обліку та набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану", - зазначила депутатка.

"До другого читання, на жаль, законопроєкт значно погіршили поправками, які стосувалися надмірного втручання в приватне життя військовозобовʼязаних. Опозиційним фракціям вдалося збити певні одіозні поправки, але є перестороги щодо захищеності реєстру", - вважає Геращенко.

На її думку, законопроект значно спрощує отриманні статусу УБД.

"Важливо, аби статус не отримували «туристи» на фронт з силових структур, з прокуратури і ко, а такі застереження після певних поправок є", - вважає депутатка.

"Також законопроєктом створюється єдиний реєстр мобілізованих, який привʼязаний до єдиного реєстру виборців. Й саме в цей блок напхали найбільш одіозних поправок. Проект передбачає обробку зібраних особистих даних. Цей законопроєкт по суті є частиною мобілізації, яка є важливою. Нам вдалося збити поправки про внесення в реєстр боржників, адміністративні правопорушення і отримані підозри (до вироку суду), інші антиконституційні норми. Але, на жаль, з 26 наших принципових поправок враховано тільки 2 й закон до другого читання погіршився.Також там є привʼязка реєстру військовозобовʼязаних до єдиного реєстру виборців", - прокоментувала нововведення Геращенко.

Вона уточнила, що за закон проголосували 249 депутатів. "Слуги дали лише 192 голоси. Додали ОПЗЖ і групи", - розповіла нардепка. 

Статті

Країна
18.04.2024
18:19

Медична реформа по-запорізьки. Чи отримають пацієнти  належне медичне забезпечення  та  якісне лікування

Факт економії бюджетних коштів, про який говорять місцеві чиновники, навряд чи додає оптимізму запоріжцям, які стають пацієнтами  оптимізованих лікарень. Будь-який пересічний містянин підтвердить, що досі  не помітив, щоб така реорганізація якось...
Країна
18.04.2024
09:14

Закон про посилення мобілізації: основні положення

"Це було дуже несподівано. Поки що ми на всіх ефірах і в соцмережах розповідали, що це закон про справедливість, про демобілізацію, головну норму просто вирішили прибрати. Кажуть, що це був чіткий ультиматум від Генерального штабу. У приватних...
Країна
17.04.2024
10:00

Формування збройних сил та мобілізація в Україні. Як це було в минулому

Битва ж за Україну була виграна значною мірою завдяки перемозі більшовиків на ідеологічному та інформаційному фронтах. Саме це, вкупі з мобілізаційними можливостями Червоної Армії, неперевершеною жорстокістю до противника, здатність йти до перемоги...
Всі статті