Путін обговорював ядерний удар по Україні наприкінці 2022 року - CNN

Влада США всерйоз готувалася до можливого ядерного удару РФ по території України наприкінці 2022 року. Про це повідомляє Телеграм-канал "The Moscow Times" з посиланням на CNN.

Зазначається, що за словами двох високопоставлених чиновників адміністрації США, ядерний сценарій для українського конфлікту розглядався як реальний після серії поразок російської армії, яка на той момент здала Харківську область і була змушена покинути Херсон.

Оцінку було дано на основі "вкрай чутливих даних", які отримала американська розвідка, стверджують джерела CNN: розглядалася можливість, що путін використає тактичну ядерну зброю.

Це був не "гіпотетичний ризик", а інформація, яку "ми отримали", розповів чиновник Білого дому: "Нам довелося проводити планування, щоб оптимально підготуватися на випадок того, що передусім немислима подія все ж станеться".

З кінця літа і восени 2022 року Рада з нацбезпеки Білого дому провела серію нарад, щоб підготувати відповідь на можливий російський ядерний удар. Цьому передували заяви російських чиновників про плани України нібито підірвати "брудну бомбу", які у США розцінили як привід для використання тактичної ядерної зброї.

За оцінкою американських військових, на такий крок Кремль міг піти, щоб не допустити подальшої втрати захоплених українських земель або атак безпосередньо на російську територію.

Одночасно західна розвідка перехопила розмови російських чиновників, які безпосередньо обговорювали можливість ядерного удару, пише СNN. 

Повідомляється також, що США провели серію закритих переговорів із російським МЗС і Генштабом, щоб попередити про наслідки застосування ядерної зброї. Одночасно Вашингтон звернувся до Індії та Китаю, після чого вони виступили із заявами про неприпустимість ядерної війни.

Як повідомлялося, путін використовує ядерні погрози як засіб для затримки поставок Україні західної військової допомоги.

Статті

Донбас
28.04.2024
19:38

Нам нікуди повертатися: у російській історії немає періоду, який можна назвати моделлю для побудови державності. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головний «філософ» окупованого Донбасу Олександр Ходаковський раптово заявив, що ніяких скрєп у Росії не було і немає, що російська історія, навіть у викладі Путіна, не дає жодних моделей для «можемо повторити». Тобто, повертатися...
Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Всі статті