Пушиліну і двом його спільникам оголошено про підозру за депортацію понад 30 українських дітей до пансіонату Путіна

Гауляйтеру окупованої території Донецької області Денису Пушиліну і двом його спільникам СБУ повідомила про підозру за депортацію понад 30 українських дітей до пансіонату в Московську область. Про це повідомили в Телеграм-каналі СБУ 1 жовтня.

"СБУ повідомила про підозру гауляйтеру Донеччини та його спільникам, які депортували понад 30 українських дітей до пансіонату путіна", - сказано в повідомленні.

Уточнюється, що Служба безпеки, Національна поліція та Офіс Генпрокурора зібрали та верифікували масштабну доказову базу щодо насильницької депортації щонайменше 31 української дитини з тимчасово захоплених районів Донеччини до РФ.

За даними слідства, після повномасштабного вторгнення росії неповнолітніх громадян України звозили до пансіонату "Поляни" у Підмосков’ї, який входить до структури управління справами президента РФ.

Йдеться про 16 неповнолітніх хлопців та 15 дівчат. Серед них – троє дітей з Маріуполя, яких рашисти примусово забрали у батька, а його відправили до Оленівської колонії. 

"Також з Маріуполя депортували 19 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Ще 9 неповнолітніх викрали з дитячих соціальних центрів у містах Шахтарськ та Харцизьк", - пише СБУ.

Задокументовано, що вказівку кремля щодо депортації українських дітей з тимчасово захопленої частини території Донецької області виконував керівник місцевої окупаційної адміністрації РФ Денис Пушилін. Для цього він підписав "постанову №84" про виїзд дітей нібито для "оздоровлення" у медустановах та закладах відпочинку на території росії. Виконання цієї вказівки гауляйтер доручив своїй "радниці" - Елеонорі Федоренко та Світлані Майбороді, яка очолює так звану "службу у справах сім’ї та дітей ДНР".

Як з’ясувало розслідування, викрадених дітей спочатку звозили до тимчасово окупованого Донецька, потім автобусами переправляли до Ростова-на-Дону, а далі літаком - до Москви. Звідти неповнолітніх везли до заміського пансіонату адміністрації путіна.

У подальшому частину депортованих дітей передали на "виховання" громадянам РФ. Зокрема, одну дитину влаштували до родини Марії Львової-Бєлової - уповноваженої президента РФ з прав дитини.

"Нагадаємо, що Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт путіна та його підлеглої за примусову депортацію українських дітей до РФ", - йдеться також у повідомленні.

На підставі нових задокументованих фактів слідчі СБУ заочно повідомили Пушиліну, Федоренко та Майбороді про підозру за ч. 2 ст. 28 і ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

Раніше повідомлялось, що суд в Італії заборонив повернути в Україну 57 сиріт, яких вивезли з Бердянська.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
14.05.2026
11:00

"Боротьба за цінності": як новий Цивільний кодекс стає частиною великої політики

Частина юристів, правозахисників та народних депутатів говорить про спробу провести через парламент документ, який змінює правила гри у питаннях власності, медіа, приватності та сімейного права без широкої публічної дискусії.
Світ
13.05.2026
10:21

«Все гостріше постає питання, чому не вдається домовитися з Китаєм про припинення поставок Києву». Російські ЗМІ про Україну

Це результат розколу всередині самої антикорупційної вертикалі, така собі революція знизу, де кришталево чесні та процесуально незалежні агенти й прокурори почали самостійно передавати записи прослуховувань з квартири Міндіча...
Світ
11.05.2026
13:19

"Цього року парад висвітлив момент слабкості для Путіна". Огляд Західних ЗМІ

"Я думаю, що справа йде до завершення", - заявив Путін журналістам про російсько-українську війну. «Ці заяви прозвучали лише через кілька годин після того, як він пообіцяв здобути перемогу над Україною на найскороченішому за останні роки параді...
Всі статті