За яких умов путін застосує ядерну зброю - версія ISW

Американський Інститут вивчення війни (ISW) у своєму черговому аналізі зазначає, що російський диктатор путін відновив свої спроби змусити Україну припинити активні бойові дії, погрожуючи застосувати тактичну ядерну зброю. Про це повідомляє Бі-бі-сі.

Швидше за все, путін прагне налякати Захід, щоб досягти від України домовленості про припинення вогню, яке він використовуватиме для переозброєння, - зазначає ISW.

ISW не може передбачити, чи застосує путін ядерну зброю і якщо так, то коли. Його останні загрози не є принципово новими та не свідчать про швидку підготовку до застосування ядерної зброї. Перетин противником встановлених путіним "червоних ліній" в Україні досі не призводив до загрози застосування ядерної зброї.

Швидше за все, путін застосує ядерну зброю, якщо вважатиме, що вона не спричинить прямого військового втручання Заходу з використанням звичайних озброєнь, і якщо, за його оцінкою, вона відіграє вирішальну роль у війні з Україною, припускає ISW.

Прагнення путіна до переговорів вказує на те, що, за його оцінкою, він не може виграти цю війну тими силами, які має, тому він повинен заморозити конфлікт в Україні, щоб виграти час для перегрупування.

Незрозуміло, якими індикаторами путін керуватиметься, оцінюючи успіх двох своїх головних зусиль щодо порятунку ситуації в Україні, а саме: (1) відновлення власних сил та (2) спроби зламати рішучість Заходу за допомогою економічного тиску.

І в тому, і в іншому, швидше за все, путін зазнає невдачі, але йому може знадобитися більше часу, щоб побачити її наслідки, перш ніж ухвалити рішення про те, що робити далі, вважають у ISW.

У найкращому разі путін міг би сподіватися, що тактична ядерна ескалація викличе заморожування нинішніх ліній фронту. Це була б дивовижна авантюра, враховуючи ціну, яку він заплатить, якщо НАТО втрутиться і відповість, зазначає американський Інститут вивчення війни.

Як повідомлялося, керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що зараз немає підстав вважати, що росія завдасть ядерного удару по Україні.

Статті

Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Всі статті